Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Hoya parasitica 'Black Margin'

Cena: 49,99 zł


2-B-12-03180-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya parasitica 'Black Margin'

Rarytas dla hojomaniaków! Rzadko spotykana odmiana o zielonych, owalnych i ostro zakończonych liściach z wyraźnym żłobieniem w blaszce i ciemnym marginesem, podkreślającym ich kształt.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja 'Black Margin' - z czarnym marginesem 

Niezwykła i rzadko spotykana w sprzedaży odmiana, która uszczęśliwi przede wszystkim hojomaników, ale także wszystkich miłośników roślin. Hoya parasitica ‘Black Margin’ zachwyca wspaniałym wyglądem i dużymi liśćmi. Długie pędy pokryte są owalnymi, ostro zakończonymi liśćmi o błyszczącej powierzchni, których brzegi okala cienki, czarny margines, podkreślający ich kształt. Blaszka liściowa ma karbowaną fakturę, z wyraźnymi wklęsłymi żłobieniami pomiędzy nerwami, co nadaje jej wrażenia trójwymiarowości. Dzięki liściom o pięknym kształcie i ciekawej fakturze, roślina jest ozdobna nawet wtedy, gdy nie kwitnie. W odpowiednich warunkach uprawy hoja ‘Black Margin’ zakwita kulistymi baldachami małych, kremowo- zielonkawych kwiatów w kształcie pięcioramiennych gwiazdek z purpurowym oczkiem w centrum. Kwiaty wyglądają jakby były uformowane z wosku i roztaczają wokół słodki zapach. Roślina najpiękniej prezentuje się uprawiana w wiszących pojemnikach, na wysokich kwietnikach i regałach lub w formie pnącej. Jest to odmiana kolekcjonerska, ale łatwa w uprawie, więc będzie odpowiednia także dla początkujących domowych ogrodników.

Walory Hoya parasitica 'Black Margin':

  • atrakcyjny kształt liści
  • ciekawa faktura blaszki liściowej
  • pokrój przewieszający się lub pnący
  • aromatyczne, kremowo-zielonkawe kwiaty z purpurowym oczkiem
  • hoja dla kolekcjonerów
  • nieskomplikowana uprawa

Wymagania i pielęgnacja Hoyi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. Dostosowanym do wymagań rośliny jest nawóz do roślin kwitnących. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya parasitica 'Black Margin'

Hoya parasitica 'Black Margin'

Rarytas dla hojomaniaków! Rzadko spotykana odmiana o zielonych, owalnych i ostro zakończonych liściach z wyraźnym żłobieniem w blaszce i ciemnym marginesem, podkreślającym ich kształt.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg