Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Hoya densifolia

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-11-02811-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya densifolia

Rzadka hoja o wyprostowanym pokroju oraz wąskich i wydłużonych liściach. Zachwyca baldachami żółto- czerwonych, pachnących kwiatów. Roślina o szybkim wzroście.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Hoja densifolia -żółte kwiaty -szybko rosnąca

Hoya densifolia pochodzi z Jawy i jest rzadko spotykanym gatunkiem w sprzedaży. Tworzy osobliwy pokrój, gdyż jej pędy są sztywne i wyprostowane, dlatego powinna być uprawiana raczej przy podporach niż w wiszących doniczkach. W naturze potrafi dorosnąć do 3 metrów wysokości, wspierając się sztywnymi pędami o pnie i konary drzew. Liście są ułożone na pędach parami nakrzyżlegle. Blaszka liściowa jest jednolicie zielona, z wyraźnym, jaśniejszym nerwem głównym, cieńsza niż u większości hoi i od spodu lekko owłosiona. Młodsze liście są jasnozielone, z wiekiem ciemnieją i osiągają 3 - 6 cm długości i 2 - 4 cm szerokości. Zakwita okazałymi baldachami żółtych, gwiazdkowatych kwiatów z kontrastowym, czerwono-purpurowym środkiem. Pojedyncze kwiaty mają 15 mm średnicy i skupione są po 15 - 20 w jednym kwiatostanie. Urzekają słodkim, cytrusowo - jaśminowo –kokosowym zapachem i utrzymują się około tygodnia. Hoya densifolia cechuje się szybkim wzrostem i łatwą uprawą. Należy zapewnić jej dużo światła - najlepiej będzie się czuła w bliskiej okolicy południowego okna, a nawet na południowym parapecie.

Walory hoya densifolia:

  • pokrój wzniesiony
  • długie, sztywne pędy
  • zielone liście
  • żółto-czerwone, pachnące kwiaty
  • szybki wzrost
  • roślina łatwa w uprawie

Wymagania hoi:

Hoya wymaga stanowiska z dużą ilością światła, ewentualnie miejsca półcienistego. Rośnie bardzo dobrze w temperaturze pokojowej od 15 °C do 25 °C i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie. Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewa się oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w czasie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hoya densifolia"

Okazja

Tamara J 2021-06-02

To bardzo dobra oferta, 3 pędy, dotarła w doskonałym stanie.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hoya densifolia

Hoya densifolia

Rzadka hoja o wyprostowanym pokroju oraz wąskich i wydłużonych liściach. Zachwyca baldachami żółto- czerwonych, pachnących kwiatów. Roślina o szybkim wzroście.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć