Hoya chouke

Cena: 25,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-03265-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hoya chouke

Kolekcjonerska hoja o niewielkich, podłużnych, zielonych liściach z nielicznymi srebrzystymi cętkami lub jednobarwna. Zachwyca pachnącymi, zwisającymi baldachami białych kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya chouke

Hoya 'Chouke' powstała zupełnie przypadkowo w 1997 r. ze skrzyżowania Hoya carnosa i Hoya serpens. Równocześnie ukazała się także jej siostra - Hoya ‘Mathilde’. Te dwie zjawiskowe odmiany wyhodował miłośnik roślin - Emilio Begine, przy czym jedną z nich nazwał imieniem swojej żony – Chouke, drugą imieniem księżniczki Matyldy. Obie wyrosły z nasion pochodzących z tego samego strąka, jednak widoczne są miedzy nimi różnice. Hoya 'Chouke' ma mięsiste, twarde i niewielkie liście, osiągające 5 cm długości i 3 cm szerokości. Są one dłuższe i węższe od liści rodzicielskiej Hoya carnosa i zakończone szpiczastym wierzchołkiem. Ubarwione są na zielono i tylko minimalnie pokryte srebrzystymi cętkami lub zupełnie ich pozbawione. Odmiana ta kwitnie z przerwami przez cały rok, roztaczając wokół cudowny, słodki zapach. Kwiaty zebrane są po 15 -20 w baldachowate, płaskie i zwisające kwiatostany. Mają kształt gwiazdek i pokryte są delikatnymi włoskami, co sprawia wrażenie jakby były pokryte białym pluszem. Zachwycają jasną barwą, wyróżniającą się na tle ciemnej zieleni liści i utrzymują w dobrej formie do 5 -7 dni. Hoya chouke najpiękniej prezentuje się uprawiana przy kratkach i podporach lub w wiszących pojemnikach.

Walory Hoya chouke:

  • pokrój pnący lub przewieszający się
  • ciemnozielone, niewielkie liście
  • brak cętek lub widoczne nieliczne srebrzyste plamki
  • białe kwiaty zebrane w zwisające baldachy
  • aromatyczny zapach w czasie kwitnienia
  • odmiana bardzo rzadko spotykana w sprzedaży
  • rarytas dla kolekcjonerów

Wymagania Hoi:

Hoya chouke wymaga stanowiska z dużą ilością jasnego rozproszonego światła, ewentualnie miejsca półcienistego. Należy unikać stanowiska z bezpośrednim światłem słonecznym. Rośnie bardzo dobrze w temperaturze pokojowej od 15 °C do 25 °C i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie. Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewa się oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w czasie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya chouke

Hoya chouke

Kolekcjonerska hoja o niewielkich, podłużnych, zielonych liściach z nielicznymi srebrzystymi cętkami lub jednobarwna. Zachwyca pachnącymi, zwisającymi baldachami białych kwiatów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty