Hoya 'Rosita'

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Hoya 'Rosita'

Urocza hoja o lancetowatych, zielonych liściach ozdobionych czerwonym rumieńcem i brązowym marginesem. Zachwyca baldachami drobnych, ciemnoczerwonych i pachnących kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja 'Rosita' -zmieniająca kolor liści

Hoja ‘Rosita’ jest hybrydą, która powstała ze skrzyżowania Hoya wayetii z Hoya tsangii i łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w obu roślinach. Długie pędy ulistnione są małymi, zielonymi, lancetowatymi liśćmi o delikatnie błyszczącej powierzchni. Na słonecznym stanowisku brzegi liści nabierają ciemnych, brązowych marginesów, a na wierzchniej stronie blaszki pojawiają się czerwone i wiśniowe rumieńce. Intensywność wybarwienia i pojawienie się plamistych przebarwień zależne jest od warunków świetlnych. W ciemniejszych miejscach liście będą zielone, w słonecznych bardziej wiśniowe. Obok dekoracyjnych i zmiennych kolorystycznie liści, hoja ‘Rosita’ urzeka pięknym, bardzo aromatycznym kwitnieniem. Kwiaty mimo, że są niewielkie, to posiadają mnóstwo uroku. Mają kuleczkowatą formę, barwę głębokiej czerwieni z brązowo - pomarańczowym środkiem i zebrane są po 5-20 w efektowne, zwisające, baldachowate kwiatostany. Wydzielają słodki zapach, często też zbierają się na nich krople nektaru. Kwiaty utrzymują się na roślinie przez kilka dni i piękne wyglądają w towarzystwie zielono-czerwonych liści. Hoya ‘Rosita’ jest gratką dla kolekcjonerów i miłośników tych roślin. Idealnie nadaje się do uprawy w wiszących pojemnikach i wspaniale ozdobi miejsca w pobliżu wschodniego okna.

Walory hoi 'Rosita':

  • pokrój pnący lub zwisający
  • zielone liście z brązowym marginesem i czerwonym rumieńcem
  • niewielkie, pachnące kwiaty w ciemnoczerwonym kolorze
  • roślina łatwa w uprawie
  • rarytas dla kolekcjonerów

Wymagania i pielęgnacja Hoyi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya 'Rosita'

Hoya 'Rosita'

Urocza hoja o lancetowatych, zielonych liściach ozdobionych czerwonym rumieńcem i brązowym marginesem. Zachwyca baldachami drobnych, ciemnoczerwonych i pachnących kwiatów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty