Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Hoya sp. aff. burtoniae variegata (DS 70) Hoja

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Hoya sp. aff. burtoniae variegata (DS 70) Hoja

Zjawiskowa hoja, odmiana variegata! Pnącze o zielono-kremowym ubarwieniu z różowymi rumieńcami i pachnących karmelem kwiatach. Ozdób nią domową dżunglę.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja DS 70 burtoniae variegata - hoje kolekcjonerskie

Hoya sp. aff. burtoniae jest tropikalnym pnączem, które w naturze rośnie na Filipinach. Jej wielobarwna forma variegata urzeka niewielkimi, mięsistymi liśćmi o owalnym kształcie, które wyrastają na długich pędach. Ten niezwykły kwiat domowy jest trudny do zdobycia, tym bardziej powinien oczarować hojomaniaków. Liście tej odmiany są różnorodne i szalenie atrakcyjne pod względem ubarwienia. Niektóre mają jasnozielone lub kremowe odbarwienia na środku blaszki i ciemnozielony margines, inne ozdobione są miejscowo jasnymi plamkami lub oblane różowym, a nawet czerwonym rumieńcem. Młode liście i nowe przyrosty są zaróżowione, lecz z czasem zielenieją. Blaszka liściowa jest mięsista i twarda, pokryta miękkim meszkiem, wyczuwalnym przy dotyku, a jej brzegi są lekko pofalowane. Odmiana ta ma maleńkie, kuliste, ciemnoróżowe kwiaty, zebrane w efektowne, baldachowate kwiatostany. Są one bardzo podobne do kwiatów formy zielonolistnej, produkują dużo nektaru i pachną atrakcyjnie karmelem, utrzymując się około 5 dni. Dzięki malowniczym i różnorodnie wybarwionym liściom, hoja ta prezentuje się naprawdę wspaniale. Najlepiej radzi sobie w wiszącej doniczce, ale może być też uprawiana przy pionowych podporach.

Hoya sp. aff. burtoniae variegata - walory:

  • pokrój pnący lub zwisający
  • pięknie wybarwione liście
  • wielobarwna kolorystyka: kremowe, zielone, różowe i czerwone ubarwienie
  • maleńkie, ciemnoróżowe kwiaty
  • kwiaty o słodkim zapachu karmelu
  • roślina łatwa w uprawie
  • rarytas dla kolekcjonerów

Hoja burtoniae variegata - pielęgnacja (uprawa):

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę, jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hoya sp. aff. burtoniae variegata (DS 70) Hoja"

Opinia

Monika W 2023-10-17

Śliczna i zdrowa roślinka. Po kilku dniach na oknie już wypuściła nowy pęd. Sadzonka dobrze zapakowana i w bardzo dobrej kondycji.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hoya sp. aff. burtoniae variegata (DS 70) Hoja

Hoya sp. aff. burtoniae variegata (DS 70) Hoja

Zjawiskowa hoja, odmiana variegata! Pnącze o zielono-kremowym ubarwieniu z różowymi rumieńcami i pachnących karmelem kwiatach. Ozdób nią domową dżunglę.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.