Rhipsalis ewaldiana

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02818-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Rhipsalis ewaldiana

Tropikalny, epifityczny kaktus zwany patyczakiem o cienkich i mięsistych, przewieszających się pędach. Zakwita białymi, drobnymi kwiatami, które wyrastają prosto z pędów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Ripsalis Ewalda - patyczak

Rhipsalis ewaldiana jest tropikalnym, epifitycznym kaktusem, który w naturze porasta drzewa brazylijskiej dżungli. Nazywany jest potocznie patyczakiem z powodu cienkich kanciastych, zielonych i patyczkowatych pędów. Pędy składają się z wielu segmentów i są trójkątne w przekroju. Rozgałęziają się znacznie i osiągają docelowo długość nawet 60 cm. Początkowo młoda roślina tworzy wzniesiony, gęsty i rozczochrany pokrój z rozgałęziających się pędów, z czasem pędy wydłużają się, rozchodzą na boki i przewieszają, nadając roślinie formę zwisającą. Dojrzałe i dobrze utrzymane rośliny tworzą w efekcie zielone firany z długich pędów. Nowe przyrosty są jasnozielone z pomarańczowym zabarwieniem, jednak z czasem zielenieją. Wiosną i jesienią mogą pojawić się na pędach drobne, pomarańczowo-żółte pąki kwiatowe, z których rozkwitają białe kwiaty o średnicy 14 - 20 mm. Rhipsalis ewaldiana w młodym wieku może być uprawiany w formie rubasznej czuprynki, która świetnie będzie wyglądać w osłonce w kształcie głowy. Należy wziąć jednak pod uwagę, że wzrost rośliny jest dość szybki i z czasem potrzebne będzie miejsce, gdzie długie pędy będą swobodnie zwisać w dół – np. w wiszącej doniczce lub na półce. Długość pędów można korygować przycinaniem, tym samym prowokując roślinę do zagęszczania.

Walory Rhipsalis ewaldiana:

  • efektowne, patyczkowate pędy
  • docelowo pokrój zwisający
  • białe, drobne kwiaty
  • kaktus, który nie lubi mocnego słońca ani suszy
  • łatwa uprawa
  • szybki wzrost

Wymagania :

Rhipsalis mesembryanthemoides preferuje półcień lub stanowisko jasne, ale z rozproszonym światłem. Wymaga częstego podlewania - najlepiej letnią, przegotowaną wodą. Należy jednak pozwolić glebie lekko wyschnąć pomiędzy podlewaniami. Jesienią zmniejsza się częstotliwość podlewania. Latem preferuje temperaturę ok 25 °C, zimą natomiast woli niższą temperaturę, od 12 do17°C. Rhipsalis lubi wysoką wilgotność powietrza, więc należy go często zraszać. Podłoże powinno być luźne, przepuszczalne, bogate w substancje organiczne, o odczynie kwaśnym. Można zmieszać przepuszczalną ziemię z gotowym podłożem do storczyków. Roślina nie lubi zmiany stanowiska i przestawiania, zwłaszcza w okresie zawiązywania pąków kwiatowych i kwitnienia. Należy nawozić nawozem do sukulentów i kaktusów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Rhipsalis ewaldiana

Rhipsalis ewaldiana

Tropikalny, epifityczny kaktus zwany patyczakiem o cienkich i mięsistych, przewieszających się pędach. Zakwita białymi, drobnymi kwiatami, które wyrastają prosto z pędów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty