Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Rhipsalis mesembryanthemoides

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01114-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Rhipsalis mesembryanthemoides

Zjawiskowy epifityczny kaktus z brazylijskich tropików, zwany patyczakiem. Pokrój początkowo zwarty i kulisty, z czasem kaskadowy.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Patyczak -Rhipsalis mesembryanthemoides

Rhipsalis mesembryanthemoides porasta drzewa w brazylijskich lasach tropikalnych, a szczególnie licznie w brazylijskim stanie Rio de Janeiro. W naturze jest niestety gatunkiem zagrożonym. Jako kaktus epifityczny, tworzy na podporach - drzewach, wiszące rozgałęziające się pędy, które mogą mieć 20 cm długości. Rhipsalis mesembryanthemoides zachwyca cienkimi zielonymi pędami, z których wyrastają soczysto-zielone, krótkie człony. Początkowo rośnie jako zwarta, gęsta i wyprostowana kępa, z czasem pędy wydłużają się i maja tendencją do zwieszania. Główne pędy są cylindryczne i lekko drewniejące, o długości do 20 cm i średnicy do 2 mm. Z pędów głównych wyrastają liczne zielone, okrągławe, około centymetrowe człony z nielicznymi krótkimi włoskami. Roślina zakwita białymi, małymi kwiatami, które pojawiają się wśród rozgałęzień. Rhipsalis mesembryanthemoides jest idealną rośliną do podwieszanych pojemników.

Walory:

  • pokrój początkowo zwarty i kulisty, później kaskadowy
  • soczyste zielone ubarwienie
  • drobne niepozorne białe kwiaty
  • niewymagająca uprawa i pielęgnacja
  • atrakcyjna ozdoba wnętrz

Wymagania :

Rhipsalis mesembryanthemoides preferuje półcień lub stanowisko jasne, ale z rozproszonym światłem. Wymaga częstego podlewania - najlepiej letnią, przegotowaną wodą. Należy jednak pozwolić glebie lekko wyschnąć pomiędzy podlewaniami. Jesienią zmniejsza się częstotliwość podlewania. Latem preferuje temperaturę ok 25 °C, zimą natomiast woli niższą temperaturę, od 12 do17°C. Rhipsalis lubi wysoką wilgotność powietrza, więc należy go często zraszać. Podłoże powinno być luźne, przepuszczalne, bogate w substancje organiczne, o odczynie kwaśnym. Można zmieszać przepuszczalną ziemię z gotowym podłożem do storczyków. Roślina nie lubi zmiany stanowiska i przestawiania, zwłaszcza w okresie zawiązywania pąków kwiatowych i kwitnienia.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutaj

Najlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując rośliny w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. Torfowe podłoże, w którym produkowane są sukulenty jest bardzo chłonne, dlatego zbyt duża ilość wody szybko prowadzi do gnicia. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Rhipsalis mesembryanthemoides

Rhipsalis mesembryanthemoides

Zjawiskowy epifityczny kaktus z brazylijskich tropików, zwany patyczakiem. Pokrój początkowo zwarty i kulisty, z czasem kaskadowy.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty