Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Graptopetalum 'California Sunset'

Cena: 8,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02819-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Graptopetalum 'California Sunset'

Sukulent w formie pięknej, gwiaździstej rozety o ciepłym, brzoskwiniowo- różowym wybarwieniu liści. Kwitnie na biało drobnymi, gwiazdkowatymi kwiatami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Graptopetalum 'California Sunset' syn. Graptosedum

Graptopetalum 'California Sunset' to sukulent, który urzeka pastelowym, ciepłym wybarwieniem, przywodzącym na myśl brzoskwiniowo-różową barwą słońca, która oblewa Kalifornię podczas zachodu. Roślina tworzy formę zwartej, gwiaździstej rozety, złożonej z mięsistych, pięknie ukształtowanych, czółenkowatych liści z płaską powierzchnią u góry i wypukłym spodem. Rozety zwykle nie rosną samotnie, lecz tworzą niewielkie skupiska. Młode liście są szarozielone, z czasem nabierają ciepłych, brzoskwiniowych rumieńców. W zależności od ilości dostarczanego roślinie oświetlenia barwa liści waha się od zielonkawo – brzoskwiniowej, poprzez odcienie ciepłego różu do pomarańczowo - brązowej. Graptopetalum'California Sunset' to krzyżówka powstała z Graptopetalum paraguay, po którym odziedziczyła szarawe liście oraz Sedum adolphi, po którym ma pastelowe ubarwienie kalifornijskiego zachodu słońca. Wiosną zakwita drobnymi, białymi, gwiazdkowatymi kwiatami, wyrastającymi na wzniesionych, ulistnionych pędach. Kwiaty są bardzo podobne do kwiatów rozchodnika. Ze względu na wyjątkową kolorystykę roślina ta pięknie będzie się prezentowała w towarzystwie innych sukulentów o pastelowym, różowym, szarym i zielonkawym wybarwieniem.

Walory Graptopetalum 'California Sunset':

  • piękna, gwiaździsta, niska rozeta
  • pastelowa barwa w ciepłych, brzoskwiniowo-różowych odcieniach
  • niewielkie rozmiary
  • sukulent łatwy w uprawie
  • doskonała roślina do kompozycji z innymi sukulentami np. eszeweriami, rozchodnikami i gruboszami

Wymagania Graptopetalum

Podobnie jak większość sukulentów, graptopetalum preferuje stanowiska słoneczne. Przy niewystarczającej ilości światła roślina nadmiernie się wyciąga i może tracić zwarty pokrójW pełnym słońcu ma bardziej intensywne zabarwienie. Wymaga dobrze przepuszczalnego podłoża z obowiązkowym drenażem. Można też użyć gotowego podłoża dla sukulentów. Latem należy podlewać roślinę regularnie, pozwalając glebie wyschnąć pomiędzy podlewaniami. Zimą wymagana jest minimalna ilość wody. W przypadku przelania istnieje ryzyko pojawienia się zgnilizny korzeni. Graptopetalum można łatwo rozmnożyć przez sadzonki liściowe. Warto spróbować tej czynności nawet z przypadkowo oderwanym liściem, gdyż potrafi się szybko ukorzenić.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.                           

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Graptopetalum 'California Sunset'"

Three amigos

Niina T 2021-08-08

Three plants arrived in a good condition. They look cute and healthy. No damage.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Graptopetalum 'California Sunset'

Graptopetalum 'California Sunset'

Sukulent w formie pięknej, gwiaździstej rozety o ciepłym, brzoskwiniowo- różowym wybarwieniu liści. Kwitnie na biało drobnymi, gwiazdkowatymi kwiatami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty