Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Pachypodium densiflorum

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-02825-Gl-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Pachypodium densiflorum

Unikatowy sukulent z Madagaskaru z efektownym, zgrubiałym kaudeksem, który z wiekiem przyjmuje dziwaczne kształty. Zakwita żółtymi kwiatami na szczytach uzbrojonych w ciernie pędów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Pachypodium brevicalyx - sukulenty kolekcjonerskie

Pachypodium densiflorum jest atrakcyjnym i bardzo rzadkim w uprawie domowej sukulentem, który pochodzi z Madagaskaru. W naturze rośnie na granitowych skałach i przyjmuje wielopędową rozległą formę, osiągając ok. 70 cm wysokości. Roślina rozrasta się na szerokość tworząc u postawy zgrubiałą część zwaną kaudeksem, z której wyrastają rozgałęzione i również nabrzmiałe pędy. Dzięki tej niezwykle atrakcyjnej formie i dziwacznym kształtom kaudeksu roślina jest ciekawa i dekoracyjna nawet, gdy nie kwitnie. Kaudeks ma gładką powierzchnię o opalizującym, srebrzystym zabarwieniu z jasnozielonym odcieniem i pokryty jest głównie w najmłodszych częściach pędów stożkowymi cierniami. Na szczytach pędów wyrastają kępki zielonych, lancetowatych liści z widocznym, jaśniejszym nerwem głównym. Nazwa gatunkowa „densiflorum” oznacza „gęste kwiaty”, co jest trafnym określeniem obfitego i efektownego kwitnienia. Kwiaty są żółte o aksamitnych płatkach i wyrastają na długich łodyżkach ze szczytu z pędów. Roślina zrzuca na zimę liście i przechodzi w stan spoczynku.

Walory Pachypodium densiflorum:

  • efektowny zgrubiały pęd- kaudeks
  • dziwaczne kształty kaudeksu
  • minimalistyczne ulistnienie
  • dekoracyjne ciernie
  • żółte kwiaty
  • roślina odporna na suszę
  • sukulent dla kolekcjonerów

Uprawa Pachypodium densiflorum

Podobnie jak inne sukulenty, Pachypodium nie znosi nadmiaru wody, zatem warto sadzić je do podłoża bazującego na składnikach takich jak piasek, żwir, mączka ceglana. Najlepiej użyć gotowego podłoża dla sukulentów, które dostępnie jest w naszej ofercie.  Gatunek ten jest światłolubny - w warunkach domowych najlepiej będzie mu służyć południowe lub zachodnie okno. W okresie wzrostu podlewać należy umiarkowanie niewielkimi ilościami wody pozwalając na przeschnięcie podłoża między kolejnymi dostawami wody. Zimą natomiast podłoże powinno być suche. Sygnałem do zaprzestania podlewania jest opadanie liści, które jest naturalnym procesem w trakcie przechodzenia Pachypodium w spoczynek zimowy. Wówczas zaprzestajemy podlewania i możemy przenieść roślinę do chłodniejszego miejsca. Roślina ma toksyczny sok, niebezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. Jednak ochronne ciernie w pewnym stopniu zniechęcają pupili do dotykania i skubania tej rośliny.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pachypodium densiflorum

Pachypodium densiflorum

Unikatowy sukulent z Madagaskaru z efektownym, zgrubiałym kaudeksem, który z wiekiem przyjmuje dziwaczne kształty. Zakwita żółtymi kwiatami na szczytach uzbrojonych w ciernie pędów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty