Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Hoya pachyclada

Cena: 159,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-11-02854-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya pachyclada

Kompaktowa, niewielka hoja o pięknych, kulistych i dużych, białokremowych kwiatostanach. Chętnie kwitnie, a kwiaty urzekają cytrusowym zapachem. Pnącze o krótkich pędach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Hoja pachyclada

Hoya pachyclada jest rzadko spotykanym w sprzedaży, niewielkim i bardzo uroczym gatunkiem o tajlandzkim pochodzeniu. Wyróżnia się kompaktowym rozmiarem i powolnym tempem wzrostu oraz ogromnymi, kulistymi kwiatostanami. Pędy są krótkie, gęsto ulistnione grubymi, jasnozielonymi liśćmi o lekko aksamitnej fakturze i czerwonych obrzeżach. Liście osiągają długość 7-10 cm i szerokość 4-6 cm. Hoya pachyclada należy do roślin chętnie i obficie kwitnących, a jej okazałe kwiatostany budzą zachwyt zarówno rozmiarem , jak i piękną bryłą. Wiosną i latem pojawiają się niemal kuliste, zjawiskowe kwiatostany osadzone na długich i grubych pędach kwiatostanowych. Wyróżniające się na tle zieleni jasne, kwitnące kule, składają się nawet z 25 pojedynczych, błyszczących, woskowatych kwiatów o średnicy 1,5 cm z biała koroną i czerwonym akcentem na środku. Oprócz zachwycającego wyglądu, kwiaty urzekają cytrusowym, świeżym zapachem i utrzymują się w dobrej formie około jednego tygodnia.

Walory Hoya pachyclada:

  • pnący pokrój
  • kompaktowy rozmiar
  • okazałe, biało-kremowe kwiatostany
  • pachnące cytrusami kwiaty
  • gatunek rzadki w sprzedaży
  • roślina chętnie kwitnąca

Wymagania i pielęgnacja Hoyi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya pachyclada

Hoya pachyclada

Kompaktowa, niewielka hoja o pięknych, kulistych i dużych, białokremowych kwiatostanach. Chętnie kwitnie, a kwiaty urzekają cytrusowym zapachem. Pnącze o krótkich pędach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć