Echeveria agavoides 'Cristata'

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02865-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Echeveria agavoides 'Cristata'

Sukulent o grzebieniastej formie z najeżonymi, mięsistymi i ostro zakończonymi liśćmi. Jasnozielone liście przebarwiają się na pomarańczowo. Roślina o atrakcyjnym pokroju, łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria'Crsitata' -forma grzebieniasta

Eszeweria 'Cristata' przyciąga wzrok nietuzinkowym, grzebieniastym pokrojem. Jej mięsiste, kluskowate, jasnozielone i ostro zakończone liście nie tworzą klasycznej, okrągłej rozety lecz podłużny, grzebieniasty wał, którego kręgosłupem jest krótki, niemal całkowicie zakryty przez gęsto ułożone liście pęd. Rozrośnięte okazy wyglądem przypominają jeże albo bezskorupowego ślimaka morskiego Costasiella kuroshimae, zwanego owcą morską. Eszeweria 'Cristata' rozrasta się na szerokość do 20 cm, a młode liście wyrastają z wierzchołka kopulastej formy i są bardzo ciasno ułożone obok siebie. Podobnie jak inne eszewerie, 'Cristata' ma tendencję do zmiany ubarwienia. Końcówki liści w czasie suszy, przy silnym oświetleniu oraz w chłodnych temperaturach przybierają czerwonych przebarwień a zieleń liści nabiera słomkowo-pomarańczowej barwy. Latem eszeweria 'Cristata' zakwita różowo-czerwonymi kwiatami z ciemnożółtymi końcówkami płatków, zebranymi w wysokim kwiatostanie. W sezonie letnim może być uprawiana na zewnątrz, na balkonie lub tarasie osłoniętym od ulewnych opadów, gdzie otrzyma dużo światła i zaprezentuje najładniejsze wybarwienie.

Walory eszewerii 'Cristata':

 • oryginalny, grzebieniasty i najeżony wygląd
 • drobne, mięsiste liście
 • atrakcyjne i zmienne, zielono-pomarańczowe wybarwienie
 • czerwone końcówki liści
 • roślina łatwa w uprawie, odporna na suszę
 • roślina bezpieczna dla zwierząt

Wymagania Echeverii :

 • podłoże zdrenowane,raczej suche
 • podlewanie oszczędne
 • stanowisko słoneczne
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • przesadzanie rzadkie, dopiero kiedy cała doniczka wypełni się korzeniami

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria agavoides 'Cristata'

Echeveria agavoides 'Cristata'

Sukulent o grzebieniastej formie z najeżonymi, mięsistymi i ostro zakończonymi liśćmi. Jasnozielone liście przebarwiają się na pomarańczowo. Roślina o atrakcyjnym pokroju, łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty