Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Haworthia mirabilis var. triebneriana

Cena: 7,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02868-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Haworthia mirabilis var. triebneriana

Sukulent w formie małej, zwartej rozety złożonej z mięsistych, ostro zakończonych, jasnozielonych liści o ząbkowanych brzegach. Roślina o niewielkich rozmiarach, wolno rosnąca.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworthia triebneriana -haworsje, przeźroczaki

Haworthia mirabilis var. triebneriana to ciekawa propozycja dla miłośników haworsji i innych sukulentów. Pochodzi z RPA, gdzie zwykle rośnie w szczelinach skalnych lub na stromych, kamienistych i trawiastych zboczach. Tworzy formę niewielkiej rozety, która osiąga ok. 10 cm średnicy i składa się z mięsistych, jasnozielonych liści. Brzegi liści mają charakterystyczne, ząbkowane wykończenia o żółtawej i czerwonawej barwie, które wyglądają jak pasma drobnych i krótkich rzęs. Liście są ostro zakończone, w przekroju trójkątne, a od spodu ich powierzchnia usiana jest białymi, guzkowatymi brodawkami. Górna część każdego liścia ma trójkątne wykończenie i ozdobiona jest przezroczystymi, szklistymi, witrażowymi okienkami, przez które do wnętrza liścia wpada więcej światła. W zależności od warunków oświetleniowych roślina ma zielone wybarwienie lub nabiera czerwono-brązowych rumieńców. Jest to gatunek wolno rosnący, lecz z czasem wypuszcza rozety potomne, które wyrastają u podstawy rośliny matecznej i tworzą ciasno przylegającą, zbitą formę. Uroczy, miniaturowy wygląd oraz łatwość w uprawie i niewyszukane wymagania sprawiają, że Haworthia mirabilis var. triebneriana będzie idealną rośliną zarówno dla poczatkujących, jak i kolekcjonerów.

Walory Haworthia mirabilis var. triebneriana:

  • niewielkie rozmiary
  • dekoracyjna forma rozety
  • liście ozdobione ząbkowanymi brzegami, brodawkami oraz szklistymi okienkami
  • sukulent łatwy w uprawie
  • roślina idealna do kompozycji z innymi małymi sukulentami

Wymagania haworsji:

  • stanowisko jasne, niebezpośrednio nasłonecznione
  • podlewanie oszczędne
  • podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
  • rzadkie przesadzanie zależnie od tempa wzrostu

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.  Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia mirabilis var. triebneriana

Haworthia mirabilis var. triebneriana

Sukulent w formie małej, zwartej rozety złożonej z mięsistych, ostro zakończonych, jasnozielonych liści o ząbkowanych brzegach. Roślina o niewielkich rozmiarach, wolno rosnąca.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty