Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Haworthia planifolia agavoides

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02869-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Haworthia planifolia agavoides

Niewielki sukulent w formie zwartej, kształtnej rozety, zbudowanej z mięsistych, jasnozielonych, szerokich liści z ostro zakończonym wierzchołkiem. Roślina łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworsja -H. agavoides -sukulent do cienia

Haworthia planifolia agavoides w naturze rośnie w RPA. Jest niewielkim, kompaktowym sukulentem, który tworzy formę niskiej, zgrabnej i zwartej rozety, złożonej z jasnozielonych i mięsistych liści. Są one dosyć szerokie i zakończone ostrym, szpiczastym wierzchołkiem. Wierzchnia strona blaszki liściowej jest niemal całkowicie płaska, a dolna lekko wypukła. Liście tworzą piękną, rozłożystą rozetę, która przez specyficzny kształt i układ może budzić skojarzenie z wyglądem miniaturowej agawy. Nowe liście wyrastają ze środka rozety i są początkowo ułożone pionowo, lecz w miarę wzrostu układają się płasko, wywijając delikatnie ostre końcówki ku dołowi i rozchylając wnętrze rozety. Powierzchnia liści jest gładka, jednolicie zielona, bez dużych szklistych „okienek” na liściach, którymi cechuje się wiele haworsji. Sukulent ten wystawiony na zbyt mocne światło słoneczne może przybierać purpurowych rumieńców. Starsze okazy wypuszczają u podstawy nowe rozety potomne, które ciasno układają się obok siebie. Roślina zakwita drobnymi, niepozornymi kwiatami osadzonymi na długich pędach, wyrastających ze środka rozety. Haworsja jest mało wymagającym sukulentem, polecanym zarówno dla kolekcjonerów, jak i dla początkujących miłośników roślin.

Walory Haworthia planifolia agavoides:

 • niewielkie rozmiary
 • pokrój niskiej, zwartej rozety, przypominającej miniaturową agawę
 • mięsiste, jasnozielone, szerokie liście
 • drobne, białe kwiaty
 • sukulent łatwy w uprawie
 • roślina idealna dla kolekcjonerów sukulentów

Wymagania Haworsji

 • stanowisko jasne, niebezpośrednio nasłonecznione
 • podlewanie oszczędne
 • podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • rzadkie przesadzanie zależnie od tempa wzrostu

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.  Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Haworthia planifolia agavoides

Haworthia planifolia agavoides

Niewielki sukulent w formie zwartej, kształtnej rozety, zbudowanej z mięsistych, jasnozielonych, szerokich liści z ostro zakończonym wierzchołkiem. Roślina łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty