Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Sedum 'Viola' rozchodnik

Cena: 12,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03013-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Sedum 'Viola' rozchodnik

Niewielki rozchodnik doniczkowy w formie miniaturowej, pięknie wybarwionej rozety. Urzeka wydłużonymi, mięsistymi, wałeczkowatymi i zielonymi liśćmi z czerwonym rumieńcem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Rozchodnik 'Viola' -kolorowe sukulenty

Rozchodnik 'Viola' to fantastyczna roślina dla osób, które mają mało miejsca i niewiele czasu na pielęgnację. Tworzy niskie, ale bardzo urocze rozety, przybierając w miarę wzrostu kopulastą formę, składającą się z ciasno ułożonych obok siebie, maleńkich rozet. Pojedyncze rozety zbudowane są z mięsistych, wałeczkowatych liści o jasnozielonym ubarwieniu, które na dobrze oświetlonych stanowiskach przyjmują widowiskowe, czerwone, różowe i pomarańczowe zabarwienie. Liście u podstawy są węższe, pęcznieją na środku i zwężają się ku wierzchołkom. W miarę wzrostu roślina wydaje nowe rozety, które układają się ciasno obok siebie, tworząc w efekcie pięknie wybarwioną, kopulastą formę, która wypełnia doniczkę aż po brzegi. Nadmiernie wyciągnięte, starsze rozety mogą zrzucać liście od dołu. Jednak roślinę można łatwo odmłodzić, robiąc sadzonki z uciętych rozet lub ukorzeniając pojedyncze liście. Sedum 'Viola' ubrany w odpowiednią i dobrze dobraną osłonkę będzie urokliwą ozdobą wnętrz i piękną pozycją w kolekcji kolorowych sukulentów.

Walory Sedum'Viola' :

  • niewielki rozmiar
  • pięknie wybarwione rozety
  • urocze, wałeczkowate liście
  • sukulent łatwy w uprawie
  • roślina doskonała do kolekcji barwnych rozchodników i eszewerii
  • roślina dla początkujących i zapominalskich

Uprawa i pielęgnacja Sedum:

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.  Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Sedum 'Viola' rozchodnik

Sedum 'Viola' rozchodnik

Niewielki rozchodnik doniczkowy w formie miniaturowej, pięknie wybarwionej rozety. Urzeka wydłużonymi, mięsistymi, wałeczkowatymi i zielonymi liśćmi z czerwonym rumieńcem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty