Phyllanthus mirabilis

Cena: 199,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-15-03024-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Phyllanthus mirabilis

Kolekcjonerski, unikatowy sukulent. Tworzy zgrubiałą część – kaudeks. Zachwycającą cechą liści jest umiejętność składania się w nocy. Roślina może być prowadzona a’la bonsai.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Phyllanthus mirabilis - kolekcjonerski unikat

Phyllanthus mirabilis jest rzadko spotykanym w sprzedaży, unikatowym sukulentem. Pochodzi z Indochin – rośnie głównie na wapiennych skałach w Tajlandii, Laosie, Birmie, ale także na okresowo zalewanych torfowiskach, gdzie w porze deszczowej pobiera dużo wody. W naturze rośnie jako krzew lub małe drzewo liściaste. Jest to roślina o bardzo powolnym wzroście. Z czasem, między korzeniami a pędem wytwarza kaudeks - zgrubiałą część, której zadaniem jest m.in. gromadzenie wody na okres suszy. Kaudeks Phyllanthus mirabilis rozrasta się bardzo wolno, a u kilkudziesięcioletnich roślin osiąga średnicę 30 cm. Inną osobliwością tej rośliny są atrakcyjne liście, które mają niesamowitą zdolność składania się o zmierzchu i otwierania się ponownie rano. Złożone, ukazują spodnią stronę blaszki o wyrazistym i zgrubiałym unerwieniu. Ze względu na osobliwy pokrój i ciekawy kształt kaudeksu roślina ta może być uprawiana jako niewielkie drzewko bonsai, które wymaga minimalnej pielęgnacji i toleruje wiele warunków. Warto wiedzieć, że wszystkie części są trujące i przy zabiegach pielęgnacyjnych oraz przycinaniu mogą powodować podrażnienia skóry.

Walory Phyllanthus mirabilis:

  • zgrubiała część- kaudeks
  • ciekawy pokrój małego drzewka a’la bonsai
  • ruch liści - składają się w nocy
  • unikatowy sukulent
  • sukulent odporny na suszę
  • niewielkie wymagania

Wymagania i uprawa Phyllanthus mirabilis:

Roślina wymaga podłoża żyznego i dobrze przepuszczalnego z dobrym drenażem. Można wykorzystać do tego celu podłoże do sukulentów z Zielonego Parapetu, wzbogacając je niewielką ilością torfu. Nie wymaga dużego nasłonecznienia, miejsce powinno być jasne, ale z rozproszonym światłem lub półcieniste. Jeśli podłoże jest przepuszczalne, roślinę można podlewać obficie raz na kilka dni i poczekać z następnym podlewaniem aż przeschnie górna warstwa podłoża. Zimą należy ograniczyć lub zaprzestać podlewania na miesiąc, gdyż roślina przechodzi w stan spoczynku. W okresie wegetacji podlewać nawozem organicznym raz na 2 tygodnie.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Phyllanthus mirabilis

Phyllanthus mirabilis

Kolekcjonerski, unikatowy sukulent. Tworzy zgrubiałą część – kaudeks. Zachwycającą cechą liści jest umiejętność składania się w nocy. Roślina może być prowadzona a’la bonsai.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty