Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Echeveria 'Celestia'

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03025-VP-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Celestia'

Urzekający sukulent w formie symetrycznej i foremnej rozety w kształcie gwiazdy o bordowym ubarwieniu liści. Roślina łatwa w uprawie, odporna na suszę.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria 'Celestia' -bordowy sukulent

Eszeweria 'Celestia' jest efektownym sukulentem z rodziny gruboszowatych o bardzo atrakcyjnym, bordowym wybarwieniu liści. Tworzy foremną, gwiaździstą rozetę, złożoną z regularnie i promieniście ułożonych, mięsistych liści w kształcie łzy z ostro zakończonym wierzchołkiem. Na stanowisku słonecznym liście przybierają intensywniejszego wybarwienia, a bordowy kolor nabiera wyrazistości, co widoczne jest na całej blaszce liściowej. Starsze i większe liście, znajdujące się na spodzie rozety ułożone są niemal horyzontalnie, a młodsze unoszą się wierzchołkami ku górze. Efektowna forma rozety oraz niebanalna barwa liści z pewnością sprawią, że eszeweria ‘Celestia' zachwyci nie tylko miłośników sukulentów. Urzekający wygląd, oryginalne wybarwienie plus niewielkie wymagania skuszą również początkujących domowych ogrodników. Barwna rozeta znakomicie prezentuje się w towarzystwie innych kolorowych sukulentów, np. niebieskolistnych eszewerii.

Walory eszewerii 'Celestia':

  • pokrój symetrycznej rozety
  • zjawiskowe, bordowe ubarwienie
  • efektowny kształt liści
  • niewymagający sukulent, łatwy w uprawie
  • roślina dobra dla początkujących

Wymagania Echeverii:

  • niewielkie ilości wody
  • miejsce słoneczne lub lekko zacienione
  • gleba dobrze przepuszczalna
  • przelanie rośliny może spowodować gnicie korzeni
  • roślina tolerancyjna na zaniedbania

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści purpurowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria 'Celestia'

Echeveria 'Celestia'

Urzekający sukulent w formie symetrycznej i foremnej rozety w kształcie gwiazdy o bordowym ubarwieniu liści. Roślina łatwa w uprawie, odporna na suszę.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty