Stephania cepharantha

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Stephania cepharantha

Wyjątkowy sukulent z kaudeksem. Tworzy bulwiastą część naziemną i cienkie, wijące się pędy ulistnione okrągłymi, zielonymi liśćmi z jasnozielonym, promienistym unerwieniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Stefania - unikatowy sukulent z kaudeksem

Stephania cepharantha to wyjątkowy sukulent, który wytwarza niezwykle ozdobną część naziemną – kaudeks. Oprócz walorów dekoracyjnych pełni ona funkcję magazynu wody i pokarmu. Roślina pochodzi z Azji, w naturze porasta górskie rejony południowych Chin oraz Tajwan. Rośnie tam na dobrze przepuszczalnej glebie, bogatej w substancje organiczne. Bulwiasty kaudeks może przybierać różne kształty, czasem jest jak wielki, okrągły lub wrzecionowaty ziemniak o gładkiej powierzchni lub ma nieregularny kształt i nierówną, szorstką powierzchnię. Część ta rośnie bardzo wolno i u dojrzałych roślin może osiągnąć 20 cm średnicy. Z górnej części kaudeksu wyrastają cienkie, wijące się pędy, ulistnione okrągławymi, zielonymi liśćmi z wyraźną, jaśniejszą, promienistą siatką nerwów. Pędy i liście pozostają na roślinie przez cały sezon wegetacyjny, o ile gleba nie wysycha przez dłuższy czas, następnie roślina przechodzi w stan spoczynku i zielona część zamiera, po czym z bulwy wyrastają znów nowe pędy z liśćmi. Korzeń i kaudeks rośliny ma właściwości lecznicze i używany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej. Ze względu na zawartość substancji toksycznych zaleca się ostrożność w uprawie w pobliżu zwierząt domowych i dzieci. Stephania cepharantha to wyjątkowo odporna roślina, która w odpowiednio dobranej osłonce, podkreślającej jej nietypową urodę, będzie oryginalnym, zielonym dziełem sztuki we wnętrzu.

Walory Stephania cepharantha:

  • oryginalny wygląd rośliny
  • ozdobna, bulwiasta część - kaudeks
  • długie, wijące się pędy
  • zielone, okrągłe liście
  • jasne, promieniste unerwienie liści
  • powolny wzrost
  • roślina cienioznośna i odporna na suszę

Wymagania Stephania cepharantha:

Stephania cepharantha wymaga regularnego podlewania latem, gdy jest w pełni rozwoju, natomiast zimą podlewamy tylko sporadycznie, gdy liście opadną. Podlewanie zaleca się tylko wtedy, gdy gleba jest już zupełnie sucha, ponieważ bulwa może zacząć gnić od nadmiaru wody. Roślinie należy zapewnić porowate podłoże z dobrym drenażem. Można wykorzystać do tego celu perlit z niewielką ilością torfu oraz nawóz organiczny. Stefania powinna być posadzona w miejscu raczej cienistym – trzeba unikać bezpośredniego światła słonecznego. Wystarczy jej do 2 godzin światła słonecznego dziennie. Najlepiej czuje się w pomieszczeniu, gdzie panuje wysoka wilgotność powietrza. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Stephania cepharantha

Stephania cepharantha

Wyjątkowy sukulent z kaudeksem. Tworzy bulwiastą część naziemną i cienkie, wijące się pędy ulistnione okrągłymi, zielonymi liśćmi z jasnozielonym, promienistym unerwieniem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty