Chamaecereus luisramirezii

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-14-03176-VP-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Chamaecereus luisramirezii

Nowo odkryty gatunek kaktusa epifitycznego o długich, cienkich i zwisających pędach. Oczarowuje pomarańczowymi kwiatami, które wyrastają na wierzchołkach i z boku pędów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Chamaecereus Luis Ramirez -wiszący epifityczny kaktus 

Chamaecereus luisramirezii to wyjątkowo cenny kaktus epifityczny, rzadko rozpowszechniony w uprawie domowej i uznawany za kolekcjonerski ze względu na jego niedawne odkrycie. Gatunek ten został odnaleziony w południowej Boliwii przy granicy z Argentyną w 2004 roku przez kolekcjonera sukulentów - Luisa Ramireza. Od nazwiska odkrywcy powstał przymiotnik gatunkowy luisramirezii. Do Europy kaktus ten został sprowadzony około 2012 roku. Na stanowisku naturalnym rośnie na wysokości 800 - 2300 m, a ze względu na podobieństwo do Aporocactusa flagelliformis, czyli tzw. Szczurzego Ogona przez długi czas był uznawany za ten gatunek. Chamaecereus luisramirezii jest blisko spokrewniony z bardziej znanym i popularnym Chamaecereusem silvestrii , przy czym pędy Ch. luisramirezii są dużo cieńsze, bardziej opadające, znacznie dłuższe i osiągają nawet do 50 cm długości. Ciernie znajdujące się na pędach są drobne, krótkie i delikatnie kłujące. Kwiaty obu gatunków są bardzo podobne, natomiast różnicę widać w owocach i nasionach. Kwiaty Chamaecereus luisramirezii wyrastają na wierzchołkach oraz z boku pędów i zachwycają energetyczną, pomarańczowoczerwoną barwą. Ten epifityczny kaktus cechuje się szybkim wzrostem i z czasem utworzy kaskadowy pokrój, a jego pędy będą przewieszać się przez brzegi doniczki. Końcówki pędów mają tendencję do podwijania się ku górze, co dodaje roślinie dużo wdzięku.

Walory Chamaecereus luisramirezii:

  • pokrój kaskadowy, przewieszający się
  • efektowne, długie pędy
  • intensywnie pomarańczowoczerwone kwiaty
  • szybkie tempo wzrostu
  • niewielkie wymagania i łatwa uprawa
  • gatunek niedawno odkryty
  • nowość i gratka dla kolekcjonerów

Wymagania Chammacereusa luisramirezii:

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Chamaecereus luisramirezii

Chamaecereus luisramirezii

Nowo odkryty gatunek kaktusa epifitycznego o długich, cienkich i zwisających pędach. Oczarowuje pomarańczowymi kwiatami, które wyrastają na wierzchołkach i z boku pędów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty