Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Dioscorea bulbifera

Cena: 69,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-03219-Na-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Dioscorea bulbifera

Unikatowy sukulent z kaudeksem o pnącym pokroju, wijących się pędach i atrakcyjnych liściach. Cechuje się szybkim wzrostem, sezonowo występującą częścią zieloną i wytwarzaniem powietrznych bulwek.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Dioscorea bulbifera - sukulent z kaudeksem

Ciekawy, mało znany i bardzo łatwy w uprawie gatunek o sezonowym ulistnieniu. W miejscach naturalnego występowania, w tropikalnej i subtropikalnej Afryce, Azji i Australii jest rośliną uprawną, której podziemne bulwy są spożywane jak ziemniaki czy bataty. Na Florydzie uznany za gatunek inwazyjny z powodu łatwości w rozmnażaniu. Dioscorea bulbifera jest pnączem, które w uprawie domowej cenione jest za bardzo atrakcyjne liście, o zachwycającym kształcie i fakturze. Roślina wytwarza podziemne bulwy, z których wyrastają długie, wijące się pędy, osiągające na stanowiskach naturalnych nawet 20 m długości. Ulistnione są dużymi, naprzemiennie ułożonymi liśćmi o pięknym, sercowatym kształcie, które osiągają 9 -12 cm długości oraz 5 -11 cm szerokości. Liście zachwycają bardzo wyrazistym, wyżłobionym i ciemnym unerwieniem, które biegnie łukowato od podstawy ku szpiczastemu wierzchołkowi. Powierzchnia blaszki jest nieco szorstka i pofałdowana, od spodniej strony bardziej matowa w odcieniach brązu, a z wierzchu zielona z ciemnobrązową siatką nerwów. W lecie na wijących się pędach powstają małe, brązowawe, kuliste bulwki o nieregularnej powierzchni, które po dojrzeniu opadają na ziemię. Można je posadzić płytko do podłoża, po czym wyrosną z nich nowe pędy. Dioscorea bulbifera rośnie bardzo szybko, ale w naszym klimacie traktowana jest jako roślina sezonowa. W uprawie domowej kwitnienie raczej jest niemożliwe. Gatunek ten wykorzystywany jest w medycynie, ma także duże znaczenie kulturowe. Warto pamiętać, że roślina uznawana jest za toksyczną dla zwierząt.

Walory Dioscorea bulbifera:

  • pnący pokrój
  • szybki wzrost
  • atrakcyjne liście o ciekawym kształcie i fakturze
  • zielona kolorystyka z odcieniami brązu
  • bulwki wyrastające na pędach, które można wykorzystać do rozmnażania
  • sezonowość uprawy
  • rzadka ciekawostka w kolekcji roślin

Uprawa Dioscorea bulbifera:

Dioscorea bulbifera jest rośliną łatwą w uprawie, ale traktowaną w naszym klimacie jak roślina sezonowa. Bulwy, po uschnięciu liści i obumarciu pędów przechowuje się do następnego sezonu, po czym wiosną sadzi do nowego podłoża. Preferuje podłoże żyzne i dobrze zdrenowane o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Do uprawy można użyć podłoża do sukulentów i kaktusów ZP. Wymaga stanowiska słonecznego, w lecie można roślinę uprawiać na zewnątrz, na stanowisku nieco osłoniętym przed bezpośrednim słońcem. Wymaga podpórek, wokół których pędy będą się owijały, dobrze rośnie tez przy kratkach i palikach bambusowych. W sezonie wegetacyjnym należy nawozić co 2 tygodnie nawozem do sukulentów i kaktusów, a pod koniec lata ograniczyć podlewanie i zaprzestać nawożenia. Bulwy wraz z podłożem przechowuje się suchym miejscu w temperaturze pokojowej.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dioscorea bulbifera

Dioscorea bulbifera

Unikatowy sukulent z kaudeksem o pnącym pokroju, wijących się pędach i atrakcyjnych liściach. Cechuje się szybkim wzrostem, sezonowo występującą częścią zieloną i wytwarzaniem powietrznych bulwek.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty