Epiphyllum pumilum

Cena: 81,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-15-00654-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Epiphyllum pumilum

Niezwykły kaktus o atrakcyjnym pokroju i oczarowujących kremowo-białych kwiatach. Jest to roślina o pokroju zwisającym lub pnącym i pochodzi z Meksyku, Gwatemali i Belize.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Epiphyllum pumilum - biały

Interesujący kaktus o atrakcyjnym pokroju i oczarowujących kremowo-białych kwiatach. Jest epifitem, który w naturalnym środowisku występuje na obszarze Meksyku, Gwatemali oraz Belize. Pędy Epiphyllum pumilum są długie, spłaszczone, karbowane na obrzeżeniach i pozbawione cierni. Swoim wyglądem bardziej przypominają liście. Przy odpowiedniej uprawie doniczkowej roślina dorasta nawet do 150 centymetrów długości. Największą i najbardziej widowiskową ozdobą tej rośliny są pachnące kwiaty, o pokaźnych rozmiarach. Dzięki swojej kremowo-białej kolorystyce, wpadającej w odcienie żółci, wspaniale komponują się z delikatnie różowymi łodyżkami. Najlepiej prezentuje się w wiszących donicach, ponieważ uwydatnia wtedy wszystkie swoje walory. Epiphyllum pmilum jest wyjątkową, przyciągającą uwagę dekoracją każdego rodzaju wnętrz.

Walory Ephiphyllum pumilum:

  • efektowne, duże, kremowo-biały kwiaty
  • atrakcyjny wiszący pokrój
  • efektowne spłaszczone pędy
  • łatwa uprawa

Uprawa i pielęgnacja Ephiphyllum:

Epiphyllum pumilum preferuje stanowiska o pośrednim, rozproszonym świetle lub pół cieniste. Posiada rozbudowany system korzeniowy i wymaga obszernej doniczki. Podłoże powinno być żyzne oraz przepuszczalne. W okresie wzrostu należy obficie podlewać i zasilać co dwa tygodnie nawozem, który nie zawierającym wapnia. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Zimą ograniczamy podlewanie. Nie toleruje temperatur niższych niż 12 stopni Celsjusza. Na krótko przed zakwitnięciem należy zraszać pędy. Warto pamiętać, że gdy tylko pojawią się pierwsze pąki kwiatowe nie wolno przestawiać rośliny w inne miejsce. W przeciwnym razie pąki opadną. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Epiphyllum pumilum

Epiphyllum pumilum

Niezwykły kaktus o atrakcyjnym pokroju i oczarowujących kremowo-białych kwiatach. Jest to roślina o pokroju zwisającym lub pnącym i pochodzi z Meksyku, Gwatemali i Belize.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty