Monadenium montanum var. rubellum

Cena: 49,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-10-00663-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Monadenium montanum var. rubellum

Monadenium 'Rubellum'-fenomenalna roślina doniczkowa. Oczarowuje nietypową budową, niezwykłym ulistnieniem i zachwycającymi kwiatami. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Monadenium rubellum -Sukulenty z kaudeksem

Niezwykła roślina doniczkowa, która w naturalnym środowisku rośnie wśród skał na obszarze Kenii. Występuje również pod nazwą Euphorbia neorubella. Zachwyca nietypową budową, pięknym ulistnieniem oraz uroczymi, różowymi kwiatami. Posiada kaudeks, który służy do magazynowania zapasów wody. Jest rośliną ogoniastą, z delikatnymi rozgałęzionymi łodygami, przypominającymi kolonię skręcających się, jasnozielonych węży i ​​soczystych liści o lancetowatym kształcie. Powierzchnia blaszek liściowych jest skórzasta. Ich spodnia część wyróżnia się fantastycznym bordowo-fioletowym ubarwieniem, które idealnie współgra z całościową formą odmiany 'Rubellum'. Kwitnie głównie w okresie wiosny i lata, ale zdarza się również, że przez cały rok. W efekcie tego, możemy ujrzeć przepiękne kwiaty w kolorze jasno lub ciemno różowym. Dzięki swojej niebanalnej kolorystyce, a także niecodziennej, imponującej formie, będzie uroczym akcentem w kolekcjach nietuzinkowych sukulentów lub przykuwają wzrok ciekawostką na domowym parapecie

Walory Monadenium rubellum:

 • ciekawa zredukowana forma pnia (kaudeks)
 • soczyste liście, o lancetowatym kształcie
 • atrakcyjne zielono-czerwone ulistnienie
 • wytwarza piękne różowe kwiaty
 • roślina trudno dostępna, kolekcjonerska

Uprawa Monadenium:

 • łatwa w uprawie
 • stanowisko słoneczne
 • podłoże przepuszczalne
 • podlewanie oszczędne
 • nie znosi nadmiaru wody w podłożu
 • zimą podlewanie należy ograniczyć do minimum

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 9 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to około 15 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.

 UWAGA! Pędy sadzonek zostały przycięte w celu rozkrzewienia. 

https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/monoadenium.jpg

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Monadenium montanum var. rubellum

Monadenium montanum var. rubellum

Monadenium 'Rubellum'-fenomenalna roślina doniczkowa. Oczarowuje nietypową budową, niezwykłym ulistnieniem i zachwycającymi kwiatami. 

Podobne produkty