Fatshedera lizei 'Pia Bont' Fatsjobluszcz lizjański

Cena: 34,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-13-02656-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Fatshedera lizei 'Pia Bont' Fatsjobluszcz lizjański

Połączenie fatsji i bluszczu w jednym! Roślina o pnącym pokroju i pięcioklapowych, kremowo-zielonych liściach. Znosi ocienione i chłodne stanowiska.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Fatsjobluszcz 'Pia Bont' -pstrolistny

Fatsjobluszcz lizjański to roślina powstała ze skrzyżowania fatsji z bluszczem. Jest dziełem człowieka i nie występuje nigdzie w naturze. Łączy cechy obu rodzajów - pokrój pnący odziedziczyła po bluszczu, a tendencję do krzewienia się oraz kształt liści po fatsji. Początkowo pokrój jest nieco rozkrzewiony, a z czasem zaczynają się tworzyć pnące pędy. Fatsjobluszcz ma szybki wzrost i po roku może osiągnąć nawet 1,5 metra wysokości. To roślina dekoracyjna głównie ze względu na piękne, pięcioklapowe liście. Odmiana 'Pia Bont' jest formą barwnolistną i cechują ją biało-kremowe, szerokie odbarwienia na brzegach liści oraz duża, ciemnozielona plama o nieregularnych brzegach na środku blaszki. Liście mają delikatnie pofalowane brzegi, są większe niż u bluszczu, lecz mniejsze niż u fatsji. Ich górna powierzchnia jest błyszcząca, od spodu nieco jaśniejsza i matowa. Fatsjobluszcz, w przeciwieństwie do bluszczu, nie wspina się za pomocą korzeni czepnych, należy go więc uprawiać, przymocowując do podpory. Na starszych roślinach mogą pojawić się późnym latem kwiaty podobne do kwiatów bluszczu. Z uwagi na toksyczność jednego z rodziców, fatsjobluszcz należy uznawać za roślinę toksyczną dla zwierząt domowych.

Walory fatsjobluszczu lizjańskiego 'Pia Bont':

  • ciekawy mieszaniec - dzieło człowieka
  • pokrój pnący
  • atrakcyjne, kremowo-zielone wybarwienie
  • pięcioklapowe liście
  • niekłopotliwy w uprawie
  • roślina cienioznośna
  • roślina do chłodniejszych pomieszczeń

Uprawa i pielęgnacja fatsjobluszczu lizjańskiego

Fatsjobluszcz preferuje stanowiska półcieniste i jasne z rozproszonym światłem. Odmiana barwna ‘Pia Bont’ potrzebuje nieco więcej światła. Dobry będzie parapet północny, północno-zachodni i północno-wschodni. W mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, np. przy wystawie południowej, roślina musi stać dalej od okna. Lubi chłodne miejsca - temperatura w lecie powinna mieć maks. 18°C, zimą 7-15°C. W lecie należy podlewać 2-3 razy w tygodniu, uważając, aby nie przesuszyć podłoża, gdyż roślina jest na to wrażliwa. Zimą należy ograniczyć podlewanie. Od wiosny do końca lata zaleca się dokarmianie co dwa tygodnie płynnym nawozem do roślin zielonych. Fatsjobluszcz preferuje podłoże próchnicze, gliniaste z dodatkiem torfu, dobrze sprawdzi się podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Korzystna jest wysoka wilgotność powietrza i zraszanie rośliny przynajmniej raz w tygodniu. Przesadzać należy co roku do pojemników większych o jeden rozmiar. Nadmiernie wyciągnięte rośliny należy przycinać w celu zachowania ładnego pokroju, a przy tej okazji ze ściętych pędów można zrobić nowe sadzonki. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Fatshedera lizei 'Pia Bont' Fatsjobluszcz lizjański

Fatshedera lizei 'Pia Bont' Fatsjobluszcz lizjański

Połączenie fatsji i bluszczu w jednym! Roślina o pnącym pokroju i pięcioklapowych, kremowo-zielonych liściach. Znosi ocienione i chłodne stanowiska.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć