Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Hedera helix 'Green Ripple' Bluszcz pospolity

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Hedera helix 'Green Ripple' Bluszcz pospolity

Bluszcz o stonowanej, ciemnozielonej barwie liści z zaznaczonymi wyraźnie jaśniejszymi nerwami. Piękne, eleganckie i mało wymagające pnącze.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Hedera helix 'Green Ripple' Bluszcz pospolity

Bluszcz jest jedną z najchętniej uprawianych roślin doniczkowych, cenionych za niewygórowane wymagania, długowieczność, wytrzymałość i dekoracyjne liście. W naturze rośnie m.in. w lasach strefy umiarkowanej Europy, gdzie płoży się po ziemi lub wspina po podporach i drzewach za pomocą korzeni czepnych. 

Bluszcz 'Green Ripple' jest atrakcyjnym pnączem, które można uprawiać zarówno jako roślinę pokojową, jak i ogrodową. Zachwyca stonowaną, ciemnozieloną barwą liści, na której widoczne są wyraźnie zaznaczone, jaśniejsze, kremowo-zielone nerwy. Długie pędy ulistnione pięknymi, skórzastymi i błyszczącymi liśćmi mogą dorastać nawet do 10 metrów długości, ale w uprawie pojemnikowej wzrost będzie spowolniony, a długość pędów można korygować przycinaniem. Liście są głęboko wcięte, w większości trójklapowe, zakończone wydłużonymi, zaostrzonymi wierzchołkami, a ich wielkość waha się od 5 do 10 cm długości i od 5 do 7 cm szerokości. Bluszcz 'Green Ripple' można też uprawiać w ogrodzie lub w pojemnikach na tarasach i balkonach, pamiętając, że w mroźne zimy należy go okryć. Uprawiany na zewnątrz zakwita zielono-żółtymi, kulistymi, baldachowatymi kwiatostanami i tworzy dekoracyjne owoce. W pomieszczeniach będzie piękną i niewymagającą zieloną ozdobą, która poradzi sobie na zacienionych stanowiskach i stworzy dekoracyjny efekt ze względu na głęboki, zielony kolor oraz niezwykły kształt liści. Najpiękniej wygląda i najlepiej rośnie wspinając się po pionowych podporach. Wszystkie części rośliny są toksyczne, a kontakt z sokiem może podrażniać skórę lub powodować reakcję alergiczną.

Walory bluszczu:

  • atrakcyjny pnący pokrój
  • długie pędy z dekoracyjnym ulistnieniem
  • stonowana zielona kolorystyka
  • roślina łatwa w uprawie
  • odmiana może być uprawiana zarówno w pomieszczeniach, jak i w ogrodzie
  • roślina cienioznośna

Wymagania bluszczu 

Bluszcz w uprawie domowej najlepiej umieścić na stanowisku jasnym, z dużą ilością rozproszonego światła, jednak znosi też gorsze warunki oświetleniowe. Nie jest rośliną ciepłolubną i najlepiej rośnie w temperaturze do 15°C, przy czym zimą temperatura powinna być jeszcze niższa. Przy wyższych temperaturach konieczne jest zapewnienie wyższej wilgotności powietrza i częste zraszanie rośliny. Nie znosi nadmiaru wody. Latem (w zależności od temperatury) wystarczy roślinę podlać maksymalnie dwa razy na tydzień, zimą raz w tygodniu lub rzadziej. Od wiosny do końca nawozić regularnie co dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Odpowiednie dla bluszczu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu.             

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód A- Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hedera helix 'Green Ripple' Bluszcz pospolity"

Hedera

Dorota Ł 2023-03-19

Sadzonka przyszła w idealnym stanie. Po przesadzeniu na każdym pędzie pojawiły się po trzy nowe listki. Podlewam co 9 dni (okno zachodnie). Rośnie fantastycznie!

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hedera helix 'Green Ripple' Bluszcz pospolity

Hedera helix 'Green Ripple' Bluszcz pospolity

Bluszcz o stonowanej, ciemnozielonej barwie liści z zaznaczonymi wyraźnie jaśniejszymi nerwami. Piękne, eleganckie i mało wymagające pnącze.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć