Pteris argyraea Orliczka srebrzysta

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-01929-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Pteris argyraea Orliczka srebrzysta

Paproć o dekoracyjnych, koronkowo powcinanych, zielonych liściach z uroczym srebrzystym pasem. Jedna z łatwiejszych paproci w uprawie domowej. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Orliczka srebrzysta -paprocie domowe

Orliczka srebrzysta jest niezwykle dekoracyjną paprocią, która w naturze rośnie w klimacie subtropikalnym, głównie w Australii, Nowej Zelandii i Indiach. Jej łacińska nazwa pteris pochodzi od podobieństwa liści do rozłożonych skrzydeł ptaka. Orliczka srebrzysta tworzy krzewiasty, luźny pokrój i dorasta do 30 – 45 cm wysokości oraz podobnej szerokości. Największą jej ozdobą są niesamowicie piękne, zielone liście, o ażurowym i subtelnym wyglądzie, którym blasku dodaje srebrzysty deseń. Liście są złożone, pierzaste i tak mocno powcinane, że sprawiają wrażenie koronkowych. Unoszą się na wyprostowanych, sztywnych i cienkich ogonkach. Osobliwym ornamentem nadającym liściom malowniczego wyglądu i niezaprzeczalnego uroku jest srebrzyste, pasiate wybarwienie, biegnące wzdłuż cienkiego zielonego nerwu przez środek każdego liścia. Całość sprawia wrażenie misternie namalowanego wzoru. Orliczka wytwarza dwa rodzaje liści, mniejsze i nisze - płonne oraz większe zarodnikonośne. Przy zapewnieniu jej odpowiedniej wilgotności powietrza oraz systematycznym podlewaniu jest jedną z łatwiejszych paproci w uprawie domowej.

Walory Pteris argyraea:

  • efektowne dwubarwne liście
  • srebrzysty pas na środku liści
  • koronkowo powcinane liście
  • atrakcyjny pokrój
  • roślina cienioznośna
  • jedna z łatwiejszych paproci w uprawie domowej

Wymagania paproci Pteris:

Orliczka preferuje stanowiska półcieniste i cieniste, na stanowiskach słonecznych liście będą uszkadzane przez słońce. Dobrze radzi sobie w temperaturze pokojowej, jednak nie wyższej niż 21 °C . Zimą temperatura może być nieco niższa, jednak nie mniej niż 13 °C. Przez cały rok orliczka wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie zraszanie, zamgławianie lub ustawienie doniczki na podstawce wypełnionej wodą i kamykami. Podłoże powinno być torfowe, przepuszczalne, o odczynie średnio kwaśnym. Można użyć gotowego podłoża do paproci. Ważne jest, żeby było stale wilgotne, nie można dopuścić do jego przesuszenia, ale też nie mogą tworzyć się zastoje wodne. Odpowiednie dla paproci jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Podlewać należy często, latem 3-4 razy w tygodniu, zimą 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość podlewania zależy zawsze od temperatury otoczenia. Podlewać należy wodą odstaną, miękką i bezwapniową. Nawożenie od wiosny do jesieni raz na 2 tygodnie. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz w płynie do paproci. W przypadku zaschnięcia większości liści, należy je odciąć, roślinę systematycznie spryskiwać, a po czasie powinny pojawić się nowe liście. Paprocie najlepiej rosną w ciaśniejszych doniczkach.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 35-40 c. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

      https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/calathea_argentea.jpg

             

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pteris argyraea Orliczka srebrzysta

Pteris argyraea Orliczka srebrzysta

Paproć o dekoracyjnych, koronkowo powcinanych, zielonych liściach z uroczym srebrzystym pasem. Jedna z łatwiejszych paproci w uprawie domowej. Roślina cienioznośna.

Podobne produkty