Adiantum hispidulum

Cena: 31,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-03163-NA-K2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Adiantum hispidulum

Elegancka paproć o łukowato wygiętych, ciemnozielonych, błyszczących liściach, pokrytych delikatnymi włoskami. Młode liście mają różowo-miedziane wybarwienie. Roślina do cienia.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Adiantum hispidulum -tęczowa paproć

Adiantum hispidulum to elegancka, niewielka paproć o dekoracyjnych liściach. W naturze rośnie w zacienionych lasach tropikalnych, na wilgotnych, skalistych zboczach, w wąwozach i wzdłuż brzegów rzek. Spotykana jest w Australii, Nowej Zelandii, na wyspach Pacyfiku oraz w tropikalnej Azji i Afryce. Tworzy kępiasty pokrój z łukowato wygiętymi liśćmi o długości 30 - 40 cm i osiąga 30 – 45 cm wysokości. Rozrasta się za pomocą pełzających kłączy, z których wyrastają pierzaste liście osadzone na sztywnych, cienkich i brązowych ogonkach. Młode liście, w formie delikatnych pastorałów mają urzekającą, różowo-miedzianą barwę i tworzą efektowny kontrast na tle skórzastych, ciemnozielonych i dojrzałych liści. Każdy liść składa się z mniejszych listków o podłużnym, wachlarzowatym kształcie, których powierzchnia pokryta jest delikatnymi, krótkimi włoskami. Latem, na spodniej stronie blaszki liściowej pojawiają się brązowe, chropowate zarodnie. Nazwa gatunkowa Adiantum pochodzi od greckiego „adiantos”, co oznacza „niezdolne do zamoczenia, wodoodporne” i nawiązuje do osobliwej cechy liści, na których nie utrzymuje się woda. Specyficzny epitet gatunkowy pochodzi od łacińskiego słowa „hispis – włosy” i odnosi się do osobliwej faktury liści. Paproć ta wymaga wysokiej wilgotności powietrza, chociaż spośród najczęściej uprawianych w pomieszczeniach Adiantum, ten gatunek najlepiej znosi suche powietrze.

Walory Adiantum hispidulum:

  • piękny pokrój
  • ciemnozielona, elegancka kolorystyka
  • ciekawa faktura liści
  • młode liście o różowym ubarwieniu
  • roślina cienioznośna
  • elegancka ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja Adiantum:

Adiantum preferuje stanowiska półcieniste i cieniste, na stanowiskach słonecznych liście będą uszkadzane przez słońce. Dobrze radzi sobie w temperaturze pokojowej, jednak nie wyższej niż 21 °C . Zimą temperatura może być nieco niższa, jednak nie mniej niż 13 °C. Przez cały rok orliczka wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie zraszanie, zamgławianie lub ustawienie doniczki na podstawce wypełnionej wodą i kamykami. Podłoże powinno być torfowe, przepuszczalne, o odczynie średnio kwaśnym. Można użyć gotowego podłoża do paproci. Ważne jest, żeby było stale wilgotne, nie można dopuścić do jego przesuszenia, ale też nie mogą tworzyć się zastoje wodne. Odpowiednie dla paproci jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Podlewać należy często, latem 3-4 razy w tygodniu, zimą 2-3 razy w tygodniu. Częstotliwość podlewania zależy zawsze od temperatury otoczenia. Podlewać należy wodą odstaną, miękką i bezwapniową. Nawożenie od wiosny do jesieni raz na 2 tygodnie płynnym nawozem do paproci lub roślin zielonych, zimą raz w miesiącu. W przypadku zaschnięcia większości liści, należy je odciąć, roślinę systematycznie spryskiwać, a po czasie powinny pojawić się nowe liście. Paprocie najlepiej rosną w ciaśniejszych doniczkach.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Adiantum hispidulum

Adiantum hispidulum

Elegancka paproć o łukowato wygiętych, ciemnozielonych, błyszczących liściach, pokrytych delikatnymi włoskami. Młode liście mają różowo-miedziane wybarwienie. Roślina do cienia.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty