Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Actiniopteris australis

Cena: 16,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01871-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Actiniopteris australis

Actiniopteris australis to śliczna mała, naziemna paproć. Osiąga zaledwie 15 cm wysokości i przypomina miniaturową palmę!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Actiniopteris australis–paproć

Actiniopteris australis to śliczna mała, naziemna paproć. W warunkach naturalnych występuje w wielu miejscach świata, w tym na Madagaskarze, w Australii, Afryce i Azji. Ta niewielka, bo osiągająca zaledwie 15 cm wysokości, roślinka wytwarza bardzo atrakcyjne liście przypominające swoim wyglądem miniaturową palmę. Urzeka drobniutkimi, błyszczącymi i niespotykanie mocno podzielonymi na wzór wachlarza liśćmi koloru zielonego. Zwarty, kompaktowy pokrój zawdzięcza króciutkim, zielonym ogonkom liściowym. Actiniopteris australis  nie jest szybko ​​rozprzestrzeniającą się paprocią, ale zdecydowanie wolno rozrastającym się miniaturowym cudeńkiem. Tę niesłychanie efektowną tropikalną paproć wręcz idealnie można wykorzystać do stworzenia własnego, niepowtarzalnego lasu w słoiku. Ze względu na niewielkie rozmiary Actiniopteris australis może być umieszczony zarówno w małych, jak i dużych ogrodach w szkle. Doskonale wpasuje się też do kompozycji stworzonej w terrarium. Ta niepozorna paproć z pewnością zauroczy wielu koneserów roślin doniczkowych. Ze względu właściwości antybakteryjne roślina jest używana w leczeniu wielu dolegliwości medycznych.

Walory Actiniopteris australis:

  • niewielki, kompaktowy wzrost
  • drobne liście przypominające palmę w miniaturze
  • wachlarzowate, zielone liście
  • roślina wolno rosnąca
  • idealna do lasu w szkle

Wymagania Actiniopteris australis:

Actiniopteris australis jest paprocią naziemną, dlatego preferuje stanowiska półcieniste lub cieniste. Najlepsze dla niego będzie miejsce z dużą ilością rozproszonego światła (np. północny parapet, ewentualnie w pobliżu wschodniego lub zachodniego okna). Jest rośliną ciepłolubną, więc temperatura panująca w większości mieszkań, czyli 18-28 oC będzie odpowiednia. Najważniejsze jest zapewnienie roślinie wysokiej wilgotności powietrza, w przeciwnym wypadku nie będzie w stanie rosnąć w pomieszczeniach mieszkalnych. Dlatego najbardziej odpowiednim miejscem będzie ogród w słoju. Aby Actiniopteris australis dobrze rozwijał się w pojemniku, warto zapewnić mu podłoże o odczynie lekko kwaśnym, zbliżonym do obojętnego o pH 6,1-6,5. Paprocie rozwijają się na glebach luźnych, bogatych w składniki organiczne, wilgotnych, ale nie podmokłych. Odpowiednie dla paproci jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Actiniopteris australis

Actiniopteris australis

Actiniopteris australis to śliczna mała, naziemna paproć. Osiąga zaledwie 15 cm wysokości i przypomina miniaturową palmę!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć