Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym  Sprawdź

Spathiphyllum 'Domino' Skrzydłokwiat (Variegata)

Cena: 32,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Spathiphyllum 'Domino' Skrzydłokwiat (Variegata)

Wyjątkowa i rzadka odmiana variegata o biało-zielonych, pstrokato wybarwionych liściach. Niezwykle eleganckie i bujne kępy pięknych liści i kwiatów. Skrzydłokwiat rarytas!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Skrzydokwiat 'Domino' -pstrokaty

Skrzydłokwiat 'Domino' jest wyjątkową i poszukiwaną przez miłośników roślin domowych odmianą variegata o pstrym, biało-zielonym wybarwieniu. Jej ozdobą są przede wszystkim długie, błyszczące, szerokie i zachwycająco ubarwione liście, ale też oryginalne kwiaty, które zdobią roślinę niemal przez cały rok. Liście są duże, lancetowate, osadzone na długich ogonkach, mają lekko falowane brzegi i tworzą gęste, efektowne kępy. Niezaprzeczalnie zachwycają nietuzinkowym upstrzeniem. Białe odbarwienia na liściach przyjmują postać pasiastych, cienkich i grubszych nieregularnych deseni rozchodzących się na prawo i lewo od nerwu głównego, wzdłuż mało widocznych nerwów bocznych. Liście są nieregularnie i nieszablonowo odbarwione różnymi odcieniami zieleni, a miejscami zupełnie białe i pozbawione zielonego barwnika. Oryginalne kolbiaste kwiatostany otoczone białą eliptyczną i ostro zakończoną pochwą kwiatostanową w kształcie żagla zakwitają na długich pędach i unoszą się tuż ponad bujną kępą liści, wyraziście podbijając obecną na nich biel. Przy zapewnieniu dobrych warunków uprawy kwitnienie może trwać nieprzerwanie cały rok. Skrzydłokwiat oprócz walorów ozdobnych znany jest ze zdolności oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, to również doskonała roślina dla początkujących domowych ogrodników.

Walory skrzydłokwiatu 'Domino':

 • odmiana variegata - rarytas
 • biało – zielone wybarwienie liści
 • atrakcyjne kolbiaste kwiatostany z białą pochwą
 • bardzo długie kwitnienie
 • pokrój gęstej i bujnej kępy
 • małe wymagania
 • roślina oczyszczająca powietrze

Uprawa skrzydłokwiatu 

Skrzydłokwiat uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego potrzebuje częstego zraszania. Warto też ustawić doniczkę na podstawce z kamyczkami zalanymi wodą. Roślina preferuje stanowiska pół cieniste o rozproszonym świetle. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, zdrenowana, próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednie dla skrzydłokwiatu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Skrzydłokwiat podlewamy 2-3 razy w tygodniu, dobrze znosi chwilowe przesuszenie podłoża. Woda do podlewania powinna być miękka, przegotowana i odstana o temperaturze pokojowej. Roślinę zasilamy raz w tygodniu 1/4 zalecanej dawki nawozu do roślin kwitnących. Należy pamiętać, że skrzydłokwiat nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia, zbyt wysokiej temperatury oraz przeciągów. Roślinę najlepiej jest przesadzać wiosną każdego roku. Zimą, przy mniejszej ilości światła, ograniczamy podlewanie i zaprzestajemy nawożenia. Dbamy o to, aby błyszczące liście skrzydłokwiatu zawsze były czyste.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Spathiphyllum 'Domino' Skrzydłokwiat (Variegata)"

Cudeńko

Aleksandra N 2021-01-26

Moja najpiękniejsza roślina z ZP. Każdy listek jest idealny, o pięknym wybarwieniu, bez najmniejszych uszkodzeń. Czekam z niecierpliwością na kwitnienie.

 • 4 z 4 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

!

Yeva F 2021-01-18

cena jest bardzo niska!!

 • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Spathiphyllum 'Domino' Skrzydłokwiat (Variegata)

Spathiphyllum 'Domino' Skrzydłokwiat (Variegata)

Wyjątkowa i rzadka odmiana variegata o biało-zielonych, pstrokato wybarwionych liściach. Niezwykle eleganckie i bujne kępy pięknych liści i kwiatów. Skrzydłokwiat rarytas!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

 • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
 • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
 • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg