Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Copiapoa tenuissima

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02680-VP-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Copiapoa tenuissima

Niewielki kulisty kaktus o efektownym, ciemnofioletowym, niemal czarnym wybarwieniu z kontrastującymi, jasnożółtymi kwiatami. Kwitnie chętnie nawet w młodym wieku.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Copiapoa -unikatowe kaktusy

Copiapoa tenuissima jest przepięknym kaktusem o ciemnym ubarwieniu. Pochodzi z Chile, gdzie porasta przybrzeżne, strome, kamieniste i żwirowe zbocza. Na obszarze jego naturalnego występowania jest bardzo mało deszczu, ale często występują nadbrzeżne mgły, dzięki którym roślina uzupełnia zapasy wody. Copiapoa tenuissima tworzy zwykle jeden kulisty lub lekko spłaszczony pęd o średnicy 5 cm i barwie od ciemnozielonej do bordowo - fioletowo-czarnej. Z czasem może powstawać zbita grupka niewielkich pędów, jednak wzrost jest bardzo powolny. Pęd jest spiralnie żebrowany z wypukłymi brodawkami i wełnistymi areolami, które kontrastowo odznaczają się na ciemnym korpusie. Z areoli wyrastają kremowe, zwykle proste i cienkie, promieniście rozłożone ciernie w ilości od 8 do 14. Charakterystyczny dla copiapoa tenuissima jest długi korzeń, który w naturze wrasta głęboko w gleby bardzo ubogie w materię organiczną. Ciemny korpus jest wspaniałym tłem dla jasnożółtych kwiatów, które pojawiają się na szczycie pędu wiosną i latem. W uprawie pojemnikowej z łatwością kwitną nawet młode okazy, a dodatkowym walorem kwiatów jest słodki zapach.

 Walory Copiapoa tenuissima:

 • kaktus o niewielkich rozmiarach
 • ciemne, fioletowo - czarne ubarwienie
 • jasnożółte kwiaty o z słodkim zapachu
 • chętnie kwitnie nawet w młodym wieku
 • powolny wzrost
 • kaktus łatwy w uprawie

Wymagania:

 • stanowisko jasne o rozproszonym świetle
 • umiarkowane i regularne podlewanie w okresie letnim w momencie, gdy podłoże dobrze przeschnie
 • zimą podlewanie należy znacznie ograniczyć
 • w okresie wegetacji zasilanie nawozem do kaktusów
 • podłoże przepuszczalne, dobrze zdrenowane

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści brunatny
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Copiapoa tenuissima

Copiapoa tenuissima

Niewielki kulisty kaktus o efektownym, ciemnofioletowym, niemal czarnym wybarwieniu z kontrastującymi, jasnożółtymi kwiatami. Kwitnie chętnie nawet w młodym wieku.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty