Sulcorebutia rauschii

Cena: 13,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-00040-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Sulcorebutia rauschii

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Sulcorebutia rauschii - fioletowa połyskująca barwa

Przepiękna odmiana miniaturowego kaktusa rodem z Boliwii. Roślina niezwykle atrakcyjna zarówno ze względu na swe ubarwienie jak i ciekawą, aksamitną powierzchnię. Jej kuliste korpusy mienią się kolorami zieleni i fioletu, a jego powierzchnię pokrywają drobne, czarne, całkowicie spłaszczone kolce, które stanowią kolejny dekoracyjny element tego gatunku. Sulcorebutia rauschii rzadko rośnie samotnie, najczęściej tworzy zwarte, gęste kępy o wielu miniaturowych, kulistych pędach, których średnica na ogół nie przekracza 5 cm. Długą listę walorów tego niepozornego kaktusa zamykają kwiaty – intensywne w swej różowo-fioletowej barwie, o lejkowatym kształcie, licznie pojawiające się w okresie późnej wiosny. Mimo swych niewielkich rozmiarów nagromadzenie walorów estetycznych czyni ten gatunek bardzo oryginalnym.

Walory Sulcorebutii rauschii

 • niezwykle efektowne zielono-fioletowe ubarwienie
 • strukturalna powierzchnia
 • zwarte, rozrastające się na boki barwne kępy
 • piękne, intensywne różowo-fioletowe kwiaty

Wymagania Sulcorebutii rauschii

 • dobrze przepuszczalna gleba gruboziarnista zapewniająca szybki odpływ nadmiaru wody
 • bardzo oszczędne podlewanie (roślina bardzo źle znosi nadmiar wilgoci)
 • stanowisko jasne, słoneczne z dobrą cyrkulacją powietrza
 • nawozić w okresie wegetacji
 • przesadzanie rzadkie, raz na kilka lat

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.                  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Sulcorebutia rauschii"

Boliwia w doniczce

Julia l 2020-04-18


Nie będąc miłośniczką kaktusów (preferuję sukulenty), sulcorebutię nabyłam w listopadzie ze względu na piękne zabarwienie oraz strukturę kolców przypominającą szwy. Przesadzona do podloża dla kaktusów do przezroczystego kubeczka (tymczasowo) pozwalającego doglądać poziom wilgotności, Boliwijka w marcu zaczęła pękać we szwach i wypuszczać pęki. Czekałam na kwiaty ale pęki wyrosły na kaktusy, których obecnie jest dwadzieścia kilka i układają się w regularny wianeczek. Widowisko oko cieszy, sulcorebutia matka wyrosła, przydając żółte i jasno zielone tony do swej awangardowej, atłasowej garderoby. Powoli też zaczyna brać kąpiele słoneczne. Jej jedynym punktem negatywnym jest że nie gotuje sopa de mani.

 • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Szybki i imponujący przyrost

Klara N 2018-08-17

Sucolebutię z ZP kupiłam w ubiegłym roku wczesną wiosną. Była to sadzonka w postaci głównego pędu i jednego maleńkiego przyrostu. Przesadziłam ją do czysto mineralnego podłoża (lawa z domieszką pumeksu) i umieściłam na południowym parapecie. Nawoziłam i przezimiwałam kaktus wg podanych instrukcji. Obecnie, po niecałym półtora roku, główny pęd posiada już 12 przyrostów! Obracam kaktus co miesiąc, bo nowe przyrosty pojawiają się z tyłu, po jego ocienionej stronie - ale po miesiącu szybciej rosną już w pełnym słońcu. Tempo namnażania jest niezwykłe przy odpowiednich warunkach - nigdy niczego podobnego nie widziałam! Jednocześnie kaktus zachowuje kompaktowe rozmiary. Jest prześliczny, cały czas dostarcza niespodzianek, zastanawiam się nad kupnem kolejnych dla siebie i na prezent. Miłośników kaktusów namawiam na zakup.

 • 24 z 24 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Sulcorebutia rauschii

Sulcorebutia rauschii

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty