Sulcorebutia rauschii

Cena: 8,99 zł

2-A-06-00040-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Sulcorebutia rauschii

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Sulcorebutia rauschii - fioletowa połyskująca barwa

Przepiękna odmiana miniaturowego kaktusa rodem z Boliwii. Roślina niezwykle atrakcyjna zarówno ze względu na swe ubarwienie jak i ciekawą, aksamitną powierzchnię. Jej kuliste korpusy mienią się kolorami zieleni i fioletu, a jego powierzchnię pokrywają drobne, czarne, całkowicie spłaszczone kolce, które stanowią kolejny dekoracyjny element tego gatunku. Sulcorebutia rauschii rzadko rośnie samotnie, najczęściej tworzy zwarte, gęste kępy o wielu miniaturowych, kulistych pędach, których średnica na ogół nie przekracza 5 cm. Długą listę walorów tego niepozornego kaktusa zamykają kwiaty – intensywne w swej różowo-fioletowej barwie, o lejkowatym kształcie, licznie pojawiające się w okresie późnej wiosny. Mimo swych niewielkich rozmiarów nagromadzenie walorów estetycznych czyni ten gatunek bardzo oryginalnym.

Walory Sulcorebutii rauschii

 • niezwykle efektowne zielono-fioletowe ubarwienie
 • strukturalna powierzchnia
 • zwarte, rozrastające się na boki barwne kępy
 • piękne, intensywne różowo-fioletowe kwiaty

Wymagania Sulcorebutii rauschii

 • dobrze przepuszczalna gleba gruboziarnista zapewniająca szybki odpływ nadmiaru wody
 • bardzo oszczędne podlewanie (roślina bardzo źle znosi nadmiar wilgoci)
 • stanowisko jasne, słoneczne z dobrą cyrkulacją powietrza
 • nawozić w okresie wegetacji
 • przesadzanie rzadkie, raz na kilka lat

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie sadzonki.

                         Sulcorebutia rauschii

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Sulcorebutia rauschii"

Boliwia w doniczce

Julia l 2020-04-18


Nie będąc miłośniczką kaktusów (preferuję sukulenty), sulcorebutię nabyłam w listopadzie ze względu na piękne zabarwienie oraz strukturę kolców przypominającą szwy. Przesadzona do podloża dla kaktusów do przezroczystego kubeczka (tymczasowo) pozwalającego doglądać poziom wilgotności, Boliwijka w marcu zaczęła pękać we szwach i wypuszczać pęki. Czekałam na kwiaty ale pęki wyrosły na kaktusy, których obecnie jest dwadzieścia kilka i układają się w regularny wianeczek. Widowisko oko cieszy, sulcorebutia matka wyrosła, przydając żółte i jasno zielone tony do swej awangardowej, atłasowej garderoby. Powoli też zaczyna brać kąpiele słoneczne. Jej jedynym punktem negatywnym jest że nie gotuje sopa de mani.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Szybki i imponujący przyrost

Klara N 2018-08-17

Sucolebutię z ZP kupiłam w ubiegłym roku wczesną wiosną. Była to sadzonka w postaci głównego pędu i jednego maleńkiego przyrostu. Przesadziłam ją do czysto mineralnego podłoża (lawa z domieszką pumeksu) i umieściłam na południowym parapecie. Nawoziłam i przezimiwałam kaktus wg podanych instrukcji. Obecnie, po niecałym półtora roku, główny pęd posiada już 12 przyrostów! Obracam kaktus co miesiąc, bo nowe przyrosty pojawiają się z tyłu, po jego ocienionej stronie - ale po miesiącu szybciej rosną już w pełnym słońcu. Tempo namnażania jest niezwykłe przy odpowiednich warunkach - nigdy niczego podobnego nie widziałam! Jednocześnie kaktus zachowuje kompaktowe rozmiary. Jest prześliczny, cały czas dostarcza niespodzianek, zastanawiam się nad kupnem kolejnych dla siebie i na prezent. Miłośników kaktusów namawiam na zakup.

 • 19 z 19 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Sulcorebutia rauschii

Sulcorebutia rauschii

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem