Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Echeveria apus var. cristata

Cena: 16,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02859-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Echeveria apus var. cristata

Sukulent o zwartej, grzebieniastej i okrywowej formie z drobnymi, mięsistymi, paciorkowatymi liśćmi. Zielono – szara barwa zmienia się na żółtą z czerwoną obwódką na brzegach liści. Roślina łatwa uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria 'Cristata' -forma grzebieniasta

Eszeweria apus var. cristata jest uroczym sukulentem o drobnych, paciorkowatych, mięsistych liściach, które tworzą zwarte skupiska maleńkich, grzebieniasto uformowanych rozet. W efekcie powstaje kopulasta, gęsta i zwarta forma, która w miarę wzrostu wypełnia doniczkę aż po brzegi. Eszeweria apus var. cristata rozrasta się na szerokość do 20 cm. Oprócz urzekającego pokroju zachwyca zmiennością ubarwienia w zależności od warunków uprawy. W czasie suszy, przy silnym oświetleniu oraz w chłodnych temperaturach liście wybarwiają się na jasnożółty, słomkowy kolor, a ich brzegi zaznaczone są cienką, czerwoną obwódką, która pięknie podkreśla zarys mięsistych paciorków. Zakwita drobnymi kwiatami, zebranymi w wysokim kwiatostanie. W sezonie letnim może być uprawiana na zewnątrz, na balkonie lub tarasie osłoniętym od ulewnych opadów, gdzie przy dużej dawce słońca zaprezentuje najładniejsze wybarwienie.

Walory Echeveria apus var. cristata:

  • niewielki rozmiar
  • zwarty, gesty pokrój z wielu ciasno ułożonych rozetek
  • drobne, mięsiste, paciorkowate liście
  • atrakcyjne i zmienne zielono-żółte wybarwienie
  • czerwone obwódki na brzegach liści
  • roślina łatwa w uprawie, odporna na suszę
  • roślina bezpieczna dla zwierząt

Wymagania eszewerii:

  • stanowisko w pełnym słońcu, idealny jest parapet od południowej strony
  • podłoże przepuszczalne, nie pozwalające na zastój wody w donicy, która mogłaby doprowadzić do gnicia korzeni - można skorzystać z gotowego podłoża dla sukulentów i kaktusów z Zielonego Parapetu
  • umiarkowane podlewanie, zimą należy je znacznie ograniczyć

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria apus var. cristata

Echeveria apus var. cristata

Sukulent o zwartej, grzebieniastej i okrywowej formie z drobnymi, mięsistymi, paciorkowatymi liśćmi. Zielono – szara barwa zmienia się na żółtą z czerwoną obwódką na brzegach liści. Roślina łatwa uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty