Monanthes polyphylla

Cena: 12,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03011-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Monanthes polyphylla

Uroczy, niewielki sukulent z Wysp Kanaryjskich. Tworzy kopulastą, płożącą formę i składa się z wielu maleńkich, półokrągłych lub maczugowatych rozetek.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Monantes -unikatowe sukulenty

Monanthes polyphylla to niewielki, ale bardzo urokliwy sukulent, który pochodzi z Wysp Kanaryjskich. W naturze rośnie w szczelinach skalnych na zacienionych klifach. Osiąga 12 cm wysokości i tworzy pokrój okrywowy z licznych, gęsto ułożonych obok siebie, maleńkich rozetek. Mają one półkulistą lub maczugowatą formę i maksymalnie 2 cm średnicy. Małe rozetki składają się z wielu drobnych, mięsistych, zielonych liści i osadzone są na płożących się pędach. Roślina rozrasta się na boki wydając kolejne rozety i w efekcie osiąga kopulastą, okrywową formę, która z czasem wypełnia aż po brzegi doniczkę, a następnie wypełza poza jej obręb. Wiosną lub na początku lata, ponad kopułą ciasno ułożonych, gęstych rozetek, na wyprostowanych, szorstko owłosionych pędach pojawiają się drobne kwiaty o purpurowo-żółtej barwie. Mają one średnicę od 4 do 9 mm i ciekawy, guziczkowaty kształt, a kielich gęsto pokryty jest włoskami. Monanthes polyphylla początkowo ma dość powolny wzrost, ale bardzo dobrze radzi sobie w uprawie domowej. Zajmuje bardzo mało miejsca i nie wymaga wielu poświęceń.

Walory Monanthes polyphylla:

  • niewielkie rozmiary
  • urocze, maleńkie rozety
  • pokrój płożący
  • zielone ubarwienie
  • ciekawe, oryginalne kwiaty
  • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania Monanthes:

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów fioletowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Monanthes polyphylla

Monanthes polyphylla

Uroczy, niewielki sukulent z Wysp Kanaryjskich. Tworzy kopulastą, płożącą formę i składa się z wielu maleńkich, półokrągłych lub maczugowatych rozetek.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty