Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wstrzymanie wysyłek roślinnych ze względu na wysokie mrozy! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Anacampseros rufescens var. rubra

Cena: 9,99 zł

2-A-06-01058-VP-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Anacampseros rufescens var. rubra

Unikatowy i rzadko spotykany niewielki sukulent o bordowych liściach. Gratka dla kolekcjonerów! Drobne mięsiste bordowe liście tworzą zwarte i kompaktowe rozety.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Anacampseros rufescens var. rubra

Rośliny z rodzaju Anacampseros pochodzą z południowej Afryki i są sukulentami o grubych, twardych i gęsto rozmieszczonych liściach wyrastających na krótkich pędach. Anacampseros rufescens var. rubra jest odmianą niezwykle rzadką i unikatową na polskim rynku. Jest to niewielki sukulent, dorastający do 15 cm wysokości, a jego największym atrybutem są bordowo wybarwione mięsiste i trójkątnie zakończone liście. Są one twardawe, skórzaste, osadzone blisko siebie i tworzą zwarte, kompaktowe rozety. Między charakterystycznymi bordowymi liśćmi pojawiają się też białe włoski, które są przekształconymi przylistkami. Anacampseros rufescens var. rubra, oprócz niewątpliwej urody liści, może nas także miło zaskoczyć kwitnieniem. Kwiaty pojawiają się od maja do września. Jednak, aby roślina zakwitła, musi wcześniej przejść niezbędny okresu spoczynku w chłodniejszej temperaturze. Niezwykle ciekawy jest sposób zapylania – odbywa się ono w zamkniętym kwiecie. Ciekawostką jest też, ze kwiaty otwierają się rzadko i tylko przy słonecznej pogodzie. Anacampseros rufescens var. rubra świetnie sprawdzi się na słonecznych parapetach lub w bardzo jasnych pomieszczeniach. Może rosnąć pojedynczo, ale będzie też idealną rośliną do kompozycji z sukulentów.

Walory Anacampserosa rubra

  • bordowa barwa liści
  • niewielkie rozmiary
  • zwarty pokrój
  • rzadka spotykana odmiana
  • roślina mało wymagająca

Wymagania Anacampserosa

Anacampseros rufescens wymaga jasnego i słonecznego stanowiska. Latem roślinę można wynieść na zewnątrz, pamiętając o stopniowym przyzwyczajaniu jej do pełnego słońca. W październiku obniża się temperaturę do ok. 7- 10 °C i podlewa bardzo rzadko, a nawet całkowicie zaprzestaje podlewania, ponieważ Anacampseros rufescens przechodzi w okresu spoczynku. Jeśli w tym czasie nie można zapewnić roślinie niższej temperatury, wówczas należy ją podlewać bardzo rzadko i dopiero po całkowitym wyschnięciu podłoża. Anacampseros nie znosi przelania, może ono powodować gnicie korzeni i całej rośliny. Od marca do października roślinę podlewa się regularnie, ale między podlewaniami musi całkowicie wyschnąć górna warstwa podłoża. Wymaga zasobnej i dobrze przepuszczalnej ziemi o pH lekko kwaśnym lub neutralnym, przy czym konieczny jest dobry drenaż na dnie doniczki. Najlepiej rośnie w płaskich i niewielkich pojemnikach.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie sadzonki. 

                        Anacampseros rufescens var. rubra

                        Anacampseros rufescens var. rubra

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódE -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Anacampseros rufescens var. rubra

Anacampseros rufescens var. rubra

Unikatowy i rzadko spotykany niewielki sukulent o bordowych liściach. Gratka dla kolekcjonerów! Drobne mięsiste bordowe liście tworzą zwarte i kompaktowe rozety.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem