Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Sulcorebutia arenacea -Sulkorebucja

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-00997-VP-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Sulcorebutia arenacea -Sulkorebucja

Piękny kaktus o idealnie kulistym korpusie oraz drobnych regularnie rozmieszczonych areolach. Na uwagę zasługuje jego ciekawy kształt, kolorystyka oraz jaskrawo żółte kwiaty.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Sulcorebutia arenacea -kaktusy

Sulcorebutia arenacea jest niewielkim kulistym kaktusem pochodzącym z Boliwii. Znany jest głównie z atrakcyjnego kwitnienia, ale równie zachwycający jest mały kulisty brązowozielony korpus dokładnie zakryty krótkimi i gęstymi cierniami. Bardzo ciekawy jest wydłużony kształt areoli w kolorze kremowo szarym oraz to, że zmniejszają się w stronę wierzchołka. Z  każdej areoli wyrasta od 14 do 16 krótkich jasnobrązowych cierni. Początkowo rośnie pojedynczo, a z wiekiem, w dobrych warunkach, może tworzyć odrosty. Największą ozdobą Sulcorebutii są niezwykle piękne, duże i długie kwiaty o średnicy do 3 cm w kolorze żółto-pomarańczowym. W naturalnym środowisku Sulcorebutia zakwita zwykle późną zimą i wiosną, a kwiaty gęsto otaczają roślinę i niemal całkowicie zakrywają boki korpusu. Aby zakwitnąć musi przejść okres zimowego spoczynku w temperaturze do 10 °C bez podlewania.

Walory Sulcorebutii arenacea

  • niewielki rozmiar
  • ciekawy kształt areoli
  • piękne, intensywnie żółto-pomarańczowe duże kwiaty
  • łatwa w uprawie

Wymagania Sulcorebutii arenacea

  • stanowisko jasne, słoneczne z dobrą cyrkulacją powietrza
  • dobrze przepuszczalna gruboziarnista gleba, zapewniająca szybki odpływ nadmiaru wody
  • bardzo oszczędne podlewanie (roślina bardzo źle znosi nadmiar wilgoci)
  • okres zimowego spoczynku w temperaturze do 10 °C bez podlewania
  • nawozić w okresie wegetacji
  • nie wymaga częstego przesadzania – wystarczy zrobić to raz na kilka lat

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów               

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Sulcorebutia arenacea -Sulkorebucja"

Super maszynka do produkcji kwiatów

Katarzyna W 2021-05-06

Zgadzam się z przedmówcą, kwiaty wypuszczane jeden po drugim, a to całkiem przydatne, skoro kaktusy kwitną zwykle tylko przez jeden dzień. Nawet jak się jednego przegapi, czekają następne. Dużo urosła od zeszłego roku i po zimowaniu na północnym parapecie zaczyna wypuszczać nowe pąki. Bardzo polecam. Nie sprawiła mi żadnych problemów.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Sulkorebucja

Katarzyna P 2021-04-04

Piękna sulkorebucja, rośnie jak na drożdżach. Kupiona w tym roku, z dnia na dzień pojawiają się nowe kwiatowe zalążki, jest ich pięć i chyba kluje się następny. Polecam miłośnikom kwitnących kaktusów.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Sulcorebutia arenacea -Sulkorebucja

Sulcorebutia arenacea -Sulkorebucja

Piękny kaktus o idealnie kulistym korpusie oraz drobnych regularnie rozmieszczonych areolach. Na uwagę zasługuje jego ciekawy kształt, kolorystyka oraz jaskrawo żółte kwiaty.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty