Wysyłka roślin w sezonie zimowym? TAK dla dostaw z Zielonym Parapetem! Dowiedź się więcej, jak zabezpieczamy nasze rośliny w mroźne dni. Sprawdź → 

Hoya finlaysonii Hoja

Cena: 199,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

2-Y-09-04671-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya finlaysonii Hoja

Atrakcyjna hoja o pięknych, ozdobionych ciemnozieloną siatką nerwów liściach i kremowo-bordowych kwiatach, zebranych w kuliste baldachy. Efektowne pnącze do domu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya finlaysonii - kolekcjonerska

Hoya finlaysonii to rzadki, kolekcjonerski okaz, który zachwyca pięknym, wzorzystym ulistnieniem oraz baldachami słodko pachnących kwiatów. W naturze pnącze to porasta drzewa na podmokłych leśnych terenach oraz przy brzegach rzek w Malezji, południowej Tajlandii i Indonezji. Nazwa nawiązuje do nazwiska odkrywcy tego pięknego gatunku. Długie pędy ulistnione są dużymi, grubymi i twardymi liśćmi o wąskim kształcie, które osiągają do 20 cm długości i do 6 cm szerokości. Blaszka liściowa ma szpiczasty wierzchołek i lekko pomarszczone brzegi o chropowatej fakturze. Hoya finlaysonii ceniona jest w uprawie domowej przede wszystkim za efektowne, jasnozielone liście ozdobione ciemnozielonym wzorem nerwów. Miejscowo mogą się także pojawiać nieregularne, przypadkowo usiane, srebrzyste cętki. Gatunek ten cechuje się dość powolnym wzrostem, jednak wynagradza tę przypadłość niezwykłą urodą liści. Niewielkie, jasnokremowe kwiaty z bordowymi zakończeniami płatków o średnicy 3 mm rozkwitają w małych kulistych baldachach i są osadzone na długich, brązowych szypułkach. Utrzymują się na rośnie krótko, bo zaledwie 2 do 4 dni. Mimo krótkiej żywotności kwiaty roztaczają wokół silny, słodki zapach. Hoya finlaysonii najpiękniej prezentuje się uprawiana przy podporze, tworząc po czasie efektowny, dachówkowaty układ liści. W formie zwisającej pędy mają tendencję do wyciągania się i tworzenia długich, bezlistnych odcinków.

Hoja finlaysonii - walory:

 • pokrój pnący
 • atrakcyjne ulistnienie
 • ozdobny wzór na liściach
 • baldachy drobnych, kremowo-bordowych kwiatów
 • słodki, intensywny zapach w czasie kwitnienie
 • gatunek kolekcjonerski

Hoya finlaysonii - pielęgnacja (uprawa):

 • stanowisko jasne, bez nadmiernej ekspozycji na słońce
 • podłoże przepuszczalne
 • podlewanie umiarkowane, w momencie gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie 
 • zimą podlewanie należy ograniczyć
 • lubi zraszanie
 • nie toleruje nadmiaru wody
 • w okresie wegetacji zasilamy raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki
 • odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya finlaysonii Hoja

Hoya finlaysonii Hoja

Atrakcyjna hoja o pięknych, ozdobionych ciemnozieloną siatką nerwów liściach i kremowo-bordowych kwiatach, zebranych w kuliste baldachy. Efektowne pnącze do domu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°C do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg