Czas realizacji zamówienia to aktualnie 3-4 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Torf wysoki Sphagnum odkwaszony 5L

Cena: 5,99 zł

1-A-01-01985-ZP

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Torf wysoki Sphagnum odkwaszony 5L

Jeden z najbardziej podstawowych i wartościowych składników podłoży dla roślin. Poprawia strukturę gleby, napowietrza ją i reguluje przepływ wody.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Torf odkwaszony jest jednym z najbardziej wartościowych składników w mieszankach podłoży ogrodniczych. Powstaje przez odkwaszenie torfu kwaśnego, co daje mu odczyn pH 5,0 - 6,5. Zwykle stosuje się go jako dodatek do podłoży wraz z innymi składnikami. Zastosowanie samego torfu odkwaszonego sprawdzi się jedynie w uprawie krótkotrwałej np. do wysiewu czy produkcji sadzonek (chociaż najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku połączenie torfu z piaskiem). Torf odkwaszony znakomicie poprawia strukturę i właściwości gleby, rozluźnia ciężkie podłoża i wiąże lekkie. Jednocześnie napowietrza glebę i poprawia jej stosunki wodne, co ma dodatni wpływ na rozrost korzeni. Zawiera niewielką ilość nieorganicznych składników pokarmowych. Torf odkwaszony można dodawać do wszystkich mieszanek przygotowywanych dla roślin doniczkowych, które wymagają przepuszczalnego podłoża, ale nie tolerują kwaśnego odczynu.

Opakowanie zawiera 5 litrów

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Torf wysoki Sphagnum odkwaszony 5L

Torf wysoki Sphagnum odkwaszony 5L

Jeden z najbardziej podstawowych i wartościowych składników podłoży dla roślin. Poprawia strukturę gleby, napowietrza ją i reguluje przepływ wody.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem