Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT

Cena: 6,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Cena jednostkowa : 6,99 zł za 1L

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT

Odkryj dedykowaną linię podłoży do roślin marantowatych od Zielonego Parapetu - Doktor Grunt. Podłoże jest starannie przygotowane, aby spełnić specyficzne potrzeby tych wyjątkowych roślin, zapewniając im idealne warunki wzrostu i rozwoju. Bez względu na odmianę marantowatej rośliny, nasze podłoże zagwarantuje, że będą rozwijały się zdrowo, pięknie i bujnie. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

DOKTOR GRUNT - specjalistyczne podłoże Zielonego Parapetu dla roślin marantowatych  

GRUNT to zdrowe korzenie! Stwórz swoim roślinom najlepsze warunki do rozwoju z pomocą podłoża, które zapewni odpowiednie dotlenienie ich korzeni. Nowa seria podłoży DOKTOR GRUNT to aż 7 unikalnych mieszanek dla roślin domowych stworzonych przez specjalistów Zielonego Parapetu.   

Z naszych doświadczeń wynika, że dostępne na rynku popularne podłoża mają tendencję do nadmiernego gromadzenia wody z uwagi na przewagę torfu w składzie. Może to prowadzić do niedoboru powietrza w strefie korzeniowej, nierzadko skutkując zamieraniem korzeni, zahamowaniem ich rozwoju czy nawet obumieraniem roślin!  

Struktura podłoża DOKTOR GRUNT zapewnia korzeniom zbilansowany stosunek wody i powietrza, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych zielonych podopiecznych. W efekcie rośliny zyskują podłoże o właściwościach zapewniających im optymalne warunki zbliżone do naturalnych, a ryzyko gnicia korzeni zostaje niemal całkowicie zminimalizowane.   

Podłoże specjalistyczne doktor gruntPodłoże specjalistyczne doktor grunt

Ziemia dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT 

Marantowate to grupa roślin, do której należą maranty, kalatee oraz stromanthe. Porastają one przede wszystkim poszycie ciepłych i wilgotnych lasów równikowych strefy tropikalnej, gdzie regularne opady utrzymują podłoże stale wilgotne. Jednocześnie wysoka temperatura powietrza zapewnia intensywne odparowywanie wody, chroniąc delikatne korzenie marantowatych przed nadmierną wilgocią. W warunkach domowych nie jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednio wysokiej temperatury przez cały rok. Warto więc zadbać o podłoże, które nie będzie tak podatne na zastoje wodne, jak popularne mieszanki dostępne na rynku. 

Właśnie dlatego marantowate potrzebują żyznej, przepuszczalnej, a zarazem chłonnej mieszanki bogatej w starannie dobrane składniki o różnorodnych frakcjach, które zapewnią jej optymalny stosunek przepuszczalności do chłonności. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku popularnych podłoży, ziemia dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w podłożu. Dzięki temu nie ma tendencji do nadmiernego gromadzenia wody oraz zbrylania się jak ma to miejsce w przypadku powszechnie dostępnych podłoży z przewagą torfu. Skomponowana w ten sposób ziemia dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT nie tylko zapewni korzeniom odpowiednie napowietrzenie, lecz także zadba o optymalne nawodnienie naszych roślin, minimalizując przy tym ryzyko zastojów wodnych. 

Podłoże do roślin marantowatych - porównanie

Dlatego, jeśli nie możesz wyczuć potrzeb swoich roślin marantowatych i w efekcie zdarza Ci się je przelewać, to z pomocą przyjdzie przepuszczalna, a jednocześnie chłonna mieszanka. Podłoże specjalistyczne Zielonego Parapetu dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT efektywnie łączy ze sobą właśnie te dwie cechy, niezbędne do osiągnięcia sukcesu w uprawie tych roślin.  

Skład podłoża dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT  

Wśród wielu powszechnie dostępnych mieszanek Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT wyróżnia się odpowiednio zbilansowanymi proporcjami składników.  

Podstawę podłoża dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT stanowi kompost, bogaty w próchnicę oraz sole mineralne, podczas gdy niewielki dodatek torfu spulchnia ją, jeszcze bardziej poprawiając stosunki wodne. Z kolei perlit, chipsy kokosowe i keramzyt rozluźniają mieszankę, ułatwiając odpływ nadmiaru wody. Tym samym zapewniają też właściwą cyrkulację powietrza, uwzględniając wrażliwość roślin z tej grupy na zaleganie wody w strefie korzeniowej.  

Domieszka worm cast., czyli nawozu organicznego z odchodów dżdżownic, poprawia strukturę podłoża dla roślin marantowatych. Natomiast obecność pierwiastków śladowych i minerałów dodatkowo je użyźnia, nie powodując nadmiernego zasolenia. W efekcie Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT doskonale sprawdzi się nawet dla najdelikatniejszych kalatei, stromante czy marant.

 skład podłoża do roślin marantowatych

Komponenty ziemi dla roślin marantowatych Zielonego Parapetu:

  • kompost: 25%
  • torf: 20%
  • perlit (frakcja 3-6 mm): 15%
  • chipsy kokosowe: 15%
  • worm cast.: 15%
  • keramzyt (frakcja 4-8 mm): 10%

Recepturę i skład podłoża opracowaliśmy na podstawie własnych badań oraz doświadczeń entuzjastów roślin uprawiających je amatorsko w warunkach domowych. Produkt pozytywnie zaopiniowały Państwowy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, dzięki czemu został dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod numerem: P-1209/22.

Parametry jakościowe podłoża dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT

parametry jakościowe podłoża -ph Stężenie soli w podłożu Doktor Grunt Podłoże Doktor Grunt frakcja
pH w H2O:
 5,8-6,8
stężenie soli:
1,2g NaCl/dm3
postać:
sypka, frakcja 0-20mm

Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT

Nie ma roślin trudnych w uprawie – są tylko rośliny niezrozumiane! W związku z tym podłoże z serii DOKTOR GRUNT pomoże nam zaspokoić ich kluczowe potrzeby, zapewniając im odpowiedni balans wody i powietrza. W efekcie pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych roślin oraz ich bujny rozwój. Warto postawić na lekkość, chłonność i przepuszczalność– bo GRUNT to zdrowe korzenie!   

Podłoże do roślin marantowatych Doktor Grunt

Dla zapewnienia roślinom optymalnych warunków pomagających zapobiegać przelaniu zalecamy umieszczenie drenażu z keramzytu na dnie doniczki z odpływem. Dodatkowo pomoże on uniknąć wypadania podłoża przez otwory w dnie. Po przesadzeniu rośliny nawożenie można rozpocząć najwcześniej po 2-4 tygodniach. 

Recenzje

1 Recenzje dla "Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT"

Podłoże

Daniel W 2024-06-16

Jak dla moich kwiatów rewelacja zmieszlaem z Seremisem i moje roślinki więcej nie potrzebują rosną jak na drożdżach a podlewam biohumusem więc nic nie pleśnieje itp POLECAM

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT

Podłoże dla roślin marantowatych DOKTOR GRUNT

Odkryj dedykowaną linię podłoży do roślin marantowatych od Zielonego Parapetu - Doktor Grunt. Podłoże jest starannie przygotowane, aby spełnić specyficzne potrzeby tych wyjątkowych roślin, zapewniając im idealne warunki wzrostu i rozwoju. Bez względu na odmianę marantowatej rośliny, nasze podłoże zagwarantuje, że będą rozwijały się zdrowo, pięknie i bujnie. 

Podobne produkty