Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT

Cena: 6,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT

Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT to gotowa mieszanka specjalnie dobranych składników, które zapewniają odpowiedni balans wody i powietrza.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Podłoże specjalistyczne dla paproci domowych DOKTOR GRUNT 

GRUNT to zdrowe korzenie! Stwórz swoim roślinom najlepsze warunki do rozwoju z pomocą podłoża, które zapewni odpowiednie dotlenienie ich korzeni. Nowa seria podłoży DOKTOR GRUNT to aż 7 unikalnych mieszanek dla roślin domowych stworzonych przez specjalistów Zielonego Parapetu.   

Z naszych doświadczeń wynika, że dostępne na rynku popularne podłoża mają tendencję do nadmiernego gromadzenia wody z uwagi na przewagę torfu w składzie. Może to prowadzić do niedoboru powietrza w strefie korzeniowej, nierzadko skutkując zamieraniem korzeni, zahamowaniem ich rozwoju czy nawet obumieraniem roślin!  

Struktura podłoża DOKTOR GRUNT zapewnia korzeniom zbilansowany stosunek wody i powietrza, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych zielonych podopiecznych. W efekcie rośliny zyskują podłoże o właściwościach zapewniających im optymalne warunki zbliżone do naturalnych, a ryzyko gnicia korzeni zostaje niemal całkowicie zminimalizowane.   

Ziemia dla paproci domowych DOKTOR GRUNT 

Paprocie to niezwykle szeroka grupa roślin porastających najróżniejsze zakątki świata. Większość paprotek uprawianych w naszych domach pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych i subtropikalnych. Dlatego też starając się stworzyć im sprzyjające warunki w mieszkaniu, musimy zadbać nie tylko o wysoką wilgotność powietrza, ale też przede wszystkim o odpowiednio skomponowane podłoże, które dobrze trzyma wilgoć. Z uwagi na swoje cienkie i delikatne korzenie paprocie są wrażliwe zarówno na przesuszenie, jak i przelanie. Tym samym potrzebują chłonnej mieszanki, która jednocześnie nie będzie zaburzać cyrkulacji powietrza niezbędnej do prawidłowego rozwoju bryły korzeniowej. 

Unikalna formuła Podłoża dla paproci domowych DOKTOR GRUNT zapewni im lekko kwaśne, żyzne i organiczne środowisko, które dobrze trzyma wilgoć, a jednocześnie nie zbryla się, ze względu na zawartość komponentów napowietrzających. To one poprawiają przepływ tlenu, zapobiegając zatykaniu przestrzeni powietrznych w podłożu. Dzięki temu nasza mieszanka znacznie różni się od większości powszechnie dostępnych podłoży, których skład opiera się głównie na chłonnym i ubogim w składniki pokarmowe torfie wysokim. Torf jako baza większości popularnych podłoży zwiększa ryzyko zastojów wody i przelania paproci.

Ziemia dla paproci domowych DOKTOR GRUNT sprawdzi się w uprawie najpopularniejszych rodzajów paproci domowych takich jak Nephrolepis, Actiniopteris, Pteris, Davallia, Asplenium, Doryopteris itd. Dlatego jeśli chcesz chronić delikatne korzenie paprotek przed zastojami wodnymi, Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT pomoże w stworzeniu im lekko wilgotnego, a jednocześnie dobrze napowietrzonego środowiska. 

Skład podłoża dla paproci domowych DOKTOR GRUNT 

Wśród wielu powszechnie dostępnych mieszanek Podłoże specjalistyczne dla paproci domowych DOKTOR GRUNT wyróżnia się odpowiednio zbilansowanymi proporcjami składników. 

Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT to starannie dobrana mieszanka komponentów odpowiadających potrzebom paproci domowych. Baza w postaci kompostu użyźnia i jeszcze bardziej napowietrza mieszankę, zaś torf poprawia chłonność podłoża, nadając mu przy tym lekko kwaśny odczyn. Z kolei perlit i keramzyt o odpowiednio różnych frakcjach pomagają zapobiegać zastojom wody, na które paprocie są wyczulone.  Komponenty ziemi do paproci domowych Zielonego Parapetu:

  • kompost: 40%  
  • torf: 30% 
  • perlit (frakcja 3-6 mm): 20% 
  • keramzyt (frakcja 1-4 mm): 10% 

Recepturę i skład podłoża opracowaliśmy na podstawie własnych badań wzbogaconych doświadczeniami entuzjastów roślin uprawiających je amatorsko w warunkach domowych. Produkt pozytywnie zaopiniowałyPaństwowy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Dzięki temu został dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod numerem: P-1210/22. 

Parametry jakościowe podłoża dla paproci domowych DOKTOR GRUNT

parametry jakościowe podłoża -ph Stężenie soli w podłożu Doktor Grunt Podłoże Doktor Grunt frakcja
pH w H2O:
 5,8-6,8
stężenie soli:
0,6g NaCl/dm3
postać:
sypka, frakcja 0-20mm

Podłoże dla paproci domowych

Nie ma roślin trudnych w uprawie – są tylko rośliny niezrozumiane! W związku z tym podłoże z serii DOKTOR GRUNT pomoże nam zaspokoić ich kluczowe potrzeby, zapewniając im odpowiedni balans wody i powietrza. W efekcie pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych roślin oraz ich bujny rozwój. Warto postawić na lekkość, chłonność i przepuszczalność – bo GRUNT to zdrowe korzenie!   

Dla zapewnienia roślinom optymalnych warunków pomagających zapobiegać przelaniu zalecamy umieszczenie drenażu z keramzytu na dnie doniczki z odpływem. Dodatkowo pomoże on uniknąć wypadania podłoża przez otwory w dnie. Po przesadzeniu rośliny nawożenie można rozpocząć najwcześniej po 2-4 tygodniach.   

Recenzje

1 Recenzje dla "Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT"

Za słabo trzyma wilgotnośc

Edyta J 2024-04-16

Rozumiem, że ma dobrze wietrzyć korzenie ale niestety bardzo słabo trzyma wilgoci. Po przesadzeniu paproci dwukrotnie ja przesuszyłam, bo nie spodziewałam się, że podłoże tak szybko zrobi się suche.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT

Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT

Podłoże dla paproci domowych DOKTOR GRUNT to gotowa mieszanka specjalnie dobranych składników, które zapewniają odpowiedni balans wody i powietrza.

Podobne produkty