Podłoże dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT

Cena: 5,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

Cena jednostkowa : 5,99 zł za 1L

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Podłoże dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT

Podłoże dla semi-sukulentów marki Zielony Parapet to mieszanka specjalnie dobranych składników. Podłoże do uprawy semi-sukulentów musi zawierać w sobie dużą ilość frakcji szkieletowych, które umożliwiają szybki odpływ wody oraz cyrkulację powietrza. Przy jednoczesnemu zapewnieniu lekko wilgotnego środowiska - optymalnego do wzrostu semi-sukulentów. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Podłoże specjalistyczne dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT 

GRUNT to zdrowe korzenie! Stwórz swoim roślinom najlepsze warunki do rozwoju z pomocą podłoża, które zapewni odpowiednie dotlenienie ich korzeni. Nowa seria podłoży DOKTOR GRUNT to aż 7 unikalnych mieszanek dla roślin domowych stworzonych przez specjalistów Zielonego Parapetu.   

Z naszych doświadczeń wynika, że dostępne na rynku popularne podłoża mają tendencję do nadmiernego gromadzenia wody z uwagi na przewagę torfu w składzie. Może to prowadzić do niedoboru powietrza w strefie korzeniowej, nierzadko skutkując zamieraniem korzeni, zahamowaniem ich rozwoju czy nawet obumieraniem roślin!  

Struktura podłoża DOKTOR GRUNT zapewnia korzeniom zbilansowany stosunek wody i powietrza, co pozytywnie wpływa na rozwój naszych zielonych podopiecznych. W efekcie rośliny zyskują podłoże o właściwościach zapewniających im optymalne warunki zbliżone do naturalnych, a ryzyko gnicia korzeni zostaje niemal całkowicie zminimalizowane.  

Ziemia dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT 

Semi-sukulenty stanowią grupę roślin o dużej zdolności magazynowania wody na okres suszy i dużej wrażliwości na przelanie, a jednocześnie cechują się najlepszym wzrostem w warunkach stałejumiarkowanej wilgotności. Możemy do niej zaliczyć przede wszystkim takie rośliny jak ceropegia, większość peperomii o grubszych liściach, Senecio rowleyanus czy niektóre wilczomlecze. 

Właśnie dlatego Podłoże specjalistyczne dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT stanowi pomost pomiędzy bardziej zdrenowanym podłożem dla sukulentów a podłożami zatrzymującymi wilgoć. Dzięki połączeniu odpowiednich proporcji składników organicznych wraz z drobną frakcją szkieletową uzyskaliśmy mieszankę, która łączy w sobie umiarkowaną chłonność i odpowiednie napowietrzenie, co w rezultacie pomaga zapobiegać zaleganiu wody w strefie korzeniowej. 

W przeciwieństwie do wielu powszechnie dostępnych mieszanek tak skomponowane podłoże dla semi-sukulentów pomaga zapobiegać przelaniu roślin, jednocześnie nie narażając ich na nadmierną suszę w wyniku jego zbyt szybkiego przesychania. Jest to niezwykle ważny aspekt w uprawie semi-sukulentów, w związku z czym skład naszej mieszanki został zaprojektowany przede wszystkim z uwzględnieniem kluczowych czynników występujących w naturalnym środowisku tej grupy roślin. 

Dlatego, jeśli nie możesz wyczuć potrzeb swoich semi-sukulentów i w efekcie zdarza Ci się je przelewać lub przesuszać, to z pomocą przyjdzie przepuszczalna, a jednocześnie chłonnamieszanka. Podłoże specjalistyczne dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT efektywnie łączy ze sobą właśnie te dwie cechy, niezbędne do osiągnięcia sukcesu w uprawie tych roślin. 

Skład podłoża dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT 

Wśród wielu powszechnie dostępnych mieszanek podłoże dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT wyróżnia się odpowiednio zbilansowanymi proporcjami składników 

Domieszka niewielkiej ilości kompostu i torfu sprzyja zapewnieniu stale lekko wilgotnego środowiska, niezbędnego do prawidłowego wzrostu semi-sukulentów. Dodatek piasku spulchnia mieszankę, zapobiegając jej zbrylaniu. Natomiast perlit jeszcze bardziej zwiększa jej napowietrzenie, zatrzymując przy tym wilgoć, co wspomaga zachowanie umiarkowanego poziomu wilgoci w podłożu. Drobnofrakcyjny keramzyt rozluźnia jego strukturę, zapobiegając zastojom wodnym, na które semi-sukulenty są jeszcze bardziej uwrażliwione od sukulentów.


Komponenty ziemi semi-sukulentów Zielonego Parapetu:

  • piasek: 20% 
  • torf: 20%
  • kompost: 20% 
  • perlit (frakcja 3-6 mm): 20%
  • keramzyt (frakcja 1-4 mm): 20% 

Recepturę i skład podłoża opracowaliśmy na podstawie własnych badań wzbogaconych doświadczeniami entuzjastów roślin uprawiających je amatorsko w warunkach domowych. Produkt pozytywnie zaopiniowałyPaństwowy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Dzięki temu został dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod numerem: P-1211/22. 

Parametry jakościowe podłoża dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT

parametry jakościowe podłoża -ph Stężenie soli w podłożu Doktor Grunt Podłoże Doktor Grunt frakcja
pH w H2O:
 5,5-6,5
stężenie soli:
0,8g NaCl/dm3
postać:
sypka, frakcja 0-20mm

Podłoże dla semi-sukulentów

Nie ma roślin trudnych w uprawie – są tylko rośliny niezrozumiane! W związku z tym podłoże z serii DOKTOR GRUNT pomoże nam zaspokoić ich kluczowe potrzeby, zapewniając im odpowiedni balans wody i powietrza. W efekcie pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych roślin oraz ich bujny rozwój. Warto postawić na lekkość, chłonność i przepuszczalność – bo GRUNT to zdrowe korzenie!   

Dla zapewnienia roślinom optymalnych warunków pomagających zapobiegać przelaniu zalecamy umieszczenie drenażu z keramzytu na dnie doniczki z odpływem. Dodatkowo pomoże on uniknąć wypadania podłoża przez otwory w dnie. Po przesadzeniu rośliny nawożenie można rozpocząć najwcześniej po 2-4 tygodniach.   

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Podłoże dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT

Podłoże dla semi-sukulentów DOKTOR GRUNT

Podłoże dla semi-sukulentów marki Zielony Parapet to mieszanka specjalnie dobranych składników. Podłoże do uprawy semi-sukulentów musi zawierać w sobie dużą ilość frakcji szkieletowych, które umożliwiają szybki odpływ wody oraz cyrkulację powietrza. Przy jednoczesnemu zapewnieniu lekko wilgotnego środowiska - optymalnego do wzrostu semi-sukulentów. 

Podobne produkty

seramis.jpg