Aglaonema 'Bidadari'

Cena: 149,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-17-01977-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Bidadari'

Odmiana o malowniczej kolorystyce, w której róż przeplata się z kolorem cytrynowym nakrapianym zielonymi piegami. Wyjątkowo duże liście tworzą bujne kępy do 60 cm. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Bidadari' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

'Bidadari' to olśniewający klejnot wśród licznych odmian aglonemy. Budzi zachwyt od pierwszego spojrzenia i odznacza się z daleka swoją wyrazistą kolorystyką. Pastelowy róż rozchodzi się nierównomiernie od głównego unerwienia liścia ku brzegom, przenikając cytrynowo żółte tło obsypane zielonymi piegami. Róż w pełnej krasie można podziwiać też na liściach najmłodszych do czasu ich pełnego rozwoju. Towarzyszy mu subtelny, metaliczny połysk. To jeszcze nie wszystko! Malowniczą kompozycję dopełniają różowe obrzeżenia oraz losowo pojawiające się rumieńce -różowe i zielone -harmonizujące z całością. Odmiana o wyjątkowo dużych liściach i bujnym wzroście, dorasta do około 60 cm. Bardzo rzadko dostępna na rynku!

Walory aglonemy 'Bidadari'

  • malownicza kolorystyka 
  • przenikające się różowe, cytrynowe i zielone barwy
  • wyraziste unerwienie 
  • zielone nakrapianie na liściach
  • tworzy pokaźnych rozmiarów, barwne kępy

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Aglaonema 'Bidadari'"

Aglaonema Bidadari

Wioletta Ł 2021-12-03

Roślinka niepowtarzalna. Otrzymałam bardzo pięknie wybarwiony okaz. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Aglaonema bidadari

Katarzyna D 2021-05-26

Super, piękna, gęsta roślina

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aglaonema 'Bidadari'

Aglaonema 'Bidadari'

Odmiana o malowniczej kolorystyce, w której róż przeplata się z kolorem cytrynowym nakrapianym zielonymi piegami. Wyjątkowo duże liście tworzą bujne kępy do 60 cm. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty