Caladium 'Peppermint'

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-13-02951-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Caladium 'Peppermint'

'Peppermint' to zjawiskowa odmiana kaladium o niecodziennym ubarwieniu i wyjątkowym wdzięku. Jej wielkie sercowate liście są cienkie jak bibuła i układają się w regularną kępę o pastelowych kolorach. Dominuje tu róż przeplatający się z zielono kremowym ubarwieniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kaladium 'Peppermint'

Caladium w naturze rośnie w amazońskim lesie tropikalnym. Znanych jest ok. 16 gatunków tego rodzaju, a wszystkie mają niezwykle piękne, barwne, strzałkowate, delikatne i cienkie liście. Caladium bardzo chętnie uprawiane są ze względu na atrakcyjne i ozdobne liście. Należą do roślin obrazkowatych - w ich przypadku można powiedzieć, że liście mają rzeczywiście „jak z obrazka”. Nerwy są wyraźnie zaznaczone i mocniej wybarwione, a na liściach tworzą się piękne rysunki i barwne plamy. Caladium wytwarza bulwy, które zimą przechowujemy w stanie bezlistnym, a wiosną sadzimy do nowego podłoża.

'Peppermint' to zjawiskowa odmiana kaladium o niecodziennym ubarwieniu i wyjątkowym wdzięku. Jej wielkie sercowate liście są cienkie jak bibuła i układają się w regularną kępę, która rozświetli domowe aranżacje i stanie się prawdziwą perłą na tle innych, bardziej "przyziemnych" roślin domowych. Na blaszkach liściowych można obserwować zapierający dech w piersiach pokaz przeplatających się pastelowych barw. Różowe rumieńce urozmaicają kremowo zieloną powierzchnię nieregularnie. Czasem równomiernie przechodzą w jaśniejsze tony niczym naniesione pędzlem. Innym razem migoczą jak przypadkowe kleksy rozsiane nieregularnie w różnych miejscach między liniami unerwienia. Zależnie od fazy rozwoju liść może być krwisto czerwony na początku swojej drogi do niemalże białego w końcowej fazie. Kształt liści podkreśla czasem ciemna, zielona obwódka. Finezji dodaje kontrastujące, limonkowe unerwienie.

Walory Caladium 'Peppermint':

  • wielkie, sercowate liście
  • zmieniająca się barwa od kremowo zielonej do krwisto czerwonej
  • blaszki liściowe delikatne i cienkie jak bibułka
  • roślina cienioznośna
  • niecodzienna ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja:

Caladium wymaga jasnego stanowiska, ale z rozproszonym światłem. Ustawienie rośliny bezpośrednio na słońcu spowoduje przypalenie jej cienkich liści. Lepiej zniesie gorsze warunki oświetleniowe niż ostre słońce. Preferuje temperaturę 20 °C i wyższą. Wymaga dużej wilgotności powietrza, jednak nie należy zraszać liści, gdyż pojawią się na nich plamy. Najlepiej ustawić doniczkę na podstawce z wodą i kamykami, tak żeby dno doniczki nie stykało się z wodą. Caladium wymaga podłoża przepuszczalnego, próchniczego z dodatkiem torfu i piasku. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. W lecie podlewa się roślinę obficie, tak aby podłoże było stale lekko wilgotne.  Nawożenie raz na 3 tygodnie połową zalecanej dawki nawozu do roślin o ozdobnych liściach. Późnym latem liście zaczynają żółknąc i usychać, wtedy należy stopniowo ograniczyć podlewanie, a z czasem całkowicie zaprzestać podlewania. Doniczki z bulwami przechowuje się zimą w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze 16 -18 °C. Od czasu do czasu można bardzo delikatnie zwilżyć podłoże, tak aby nie zasuszyć całkowicie bulw. Wiosną, jeśli udało nam się przechować bulwy, sadzimy je do nowego podłoża, podlewamy i ustawiamy w ciepłym i jasnym miejscu. Z uwagi na trudność przechowywania bulw, Caladium jest w naszym klimacie traktowane jako roślina jednoroczna i najlepiej wiosną kupić nowe, zdrowe i duże bulwy lub wyrośniętą roślinę z liśćmi.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Caladium 'Peppermint'

Caladium 'Peppermint'

'Peppermint' to zjawiskowa odmiana kaladium o niecodziennym ubarwieniu i wyjątkowym wdzięku. Jej wielkie sercowate liście są cienkie jak bibuła i układają się w regularną kępę o pastelowych kolorach. Dominuje tu róż przeplatający się z zielono kremowym ubarwieniem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty