Calathea 'Greenstar'

Cena: 39,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-03173-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Calathea 'Greenstar'

Kalatea o dekoracyjnych, owalnych liściach w różnych odcieniach zieleni z pięknym, jasnozielonym rysunkiem, imitującym powcinany liść. Roślina o niezwykłej zdolności składania liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'Greenstar'

Kalathea 'Greenstar' jest odmianą o dużych, owalnych i malowniczo wybarwionych liściach z efektownym wzorem. Tworzy zwarty, gęsty i kępiasty pokrój, przy czym należy do odmian o średnim wzroście i stosunkowo okazałych liściach. Największym jej walorem jest zachwycające ubarwienie wieloma odcieniami zieleni – od ciemnej, głębokiej do jaskrawej, limonkowej. Owalne liście dekoruje okazały, jasnozielony rysunek, rozmieszczony na całej blaszce liściowej. Imituje on wygląd pierzastego, głęboko i asymetrycznie powcinanego liścia o nieregularnych i lekko postrzępionych krawędziach. Limonkowy deseń na tle ciemnej zieleni tworzy efekt dwóch nałożonych na siebie liści o różnych kształtach i kontrastowych odcieniach. Brzegi liści są lekko pofalowane, co przy sporych wymiarach nadaje im lekkości i finezji. Spody liści mają barwę purpurową, którą roślina prezentuje w całej okazałości dopiero wieczorem, kiedy jej liście kierują się ku górze. Dzięki niezwykłej zdolności składania liści można podziwiać piękny wzór i wybarwienie blaszki z obu stron. Dodatkowo, dla wyczulonego ucha, ciekawym i atrakcyjnym doznaniem może być bardzo subtelny szelest, jaki wydają liście podczas ruchu. Kalathea 'Greenstar' będzie prawdziwą gwiazdą w kolekcji roślin domowych i świetnie będzie prezentować się w towarzystwie innych odmian o ornamentalnie zdobionych liściach.

Walory kalatei 'Greenstar':

  • duże, owalne liście
  • piękne ubarwienie w różnych odcieniach zieleni
  • oryginalny wzór jak dwa nałożone na siebie liście
  • purpurowy spód blaszki
  • niezwykła zdolność liści do ruchu
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja kalatei

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub półcieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Calathea 'Greenstar'"

Zielona piękność

Ewa F 2021-12-16

Roślinka dotarła cała i zdrowa. Zdrowiutkie, tęgie korzonki. Miłym zaskoczeniem był gąszcz liści - sporo większy niż na zdjęciach. Zakup mega udany!

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Calathea 'Greenstar'

Calathea 'Greenstar'

Kalatea o dekoracyjnych, owalnych liściach w różnych odcieniach zieleni z pięknym, jasnozielonym rysunkiem, imitującym powcinany liść. Roślina o niezwykłej zdolności składania liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty