BLACK WEEK → zniżki od 30% do 50%. 200 produktów w ofercie. Sprawdź teraz →

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem? Sprawdź teraz → 

Dobroczynek kalifornijski do zwalczania przędziorków Spical Ulti-Mite

Cena: 6,49 zł

4-A-01-02930-KT

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Dobroczynek kalifornijski do zwalczania przędziorków Spical Ulti-Mite

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Opinie

Rabaty ilościowe

Podobne produkty

Więcej informacji

Spical Ulti-Mite to naturalny wróg przędziorków

Problem szkodników roślin doniczkowych dotyczy zapewne większości amatorów domowych dżungli. Zwykle, w przypadku pojawienia się szkodników na roślinach, w pierwszej kolejności zwalczamy je domowymi sposobami albo środkami chemicznymi. Czy pozbycie się nieproszonych gości jest możliwe bez użycia trującej chemii? Szkodzi ona bowiem nie tylko szkodnikom ale również roślinie, zwierzętom, a nawet naszym dzieciom i nam samym? Na szczęście coraz bardziej popularne są ekologiczne, nieszkodliwe dla ludzi i środowiska metody biologicznej ochrony roślin.

dobroczynek vs przędziorek

Dobroczynek to pożyteczny organizm, który zje przędziorki na Twoich roślinach domowych

Ta bezpieczna alternatywa dla środków chemicznych polega na walce ze szkodnikami za pomocą ich naturalnych wrogów – roztoczy, nicieni lub bakterii. Jakie ekologiczne metody zwalczania szkodników możemy stosować, aby cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem zielonych podopiecznych? Dużą grupą organizmów używanych w zwalczaniu szkodników roślin domowych są drapieżne roztocza zjadające szkodniki m.in. dobroczynek kalifornijski Neoseiulus californicus. Dorosłe drapieżne roztocza czynnie poszukują swoich ofiar lub czekają na ich zbliżenie się, po czym je zjadają.

Więcej o biologicznych metodach zwalczania szkodników kwiatów domowych przeczytasz TUTAJ.

Rośliny domowe najczęściej atakowane przez przędziorki

Przędziorki zwykle występują na spodniej stronie liści, a oznaką ich żerowania są żółte i brązowe, przeszywające przebarwienia rozprzestrzeniające się z obu stron żyły głównej do blaszki liściowej. Bardzo charakterystyczna jest też delikatna przędza, okalająca blaszkę liściową. Uszkodzenia często prowadzą do przedwczesnego starzenia się rośliny. Podatne na ataki przędziorka są m.in. kalateamarantaafelandrabegoniakrotondiffenbachiaszefleramonsteraepipremnumskrzydłokwiatsyngoniumdracenafikuspeperomiacytrusy i rośliny śródziemnomorskie, np. bugenwilla, jaśmin, a także palmy oraz bluszcze.

Więcej o przędziorkach przeczytasz w naszym wpisie blogowym: Przędziorek–szkodnik kwiatów domowych.

Stosowanie Spical Ulti-Mite

Spical Ulti-Mite służy do biologicznego zwalczania szkodników roślin. Saszetek z drapieżnymi roztoczami można używać zapobiegawczo lub po zauważeniu pierwszych oznak występowania przędziorka chmielowca (Tetranychus urticae), przędziorka owocowca (Panonychus ulmi), przędziorka cytrusowego (Panonynchus citri), roztoczy szklarniowca (Polyphagotarsonemus latus), roztoczy truskawkowców (Tarsonemus pallidus).

Saszetki należy wykorzystać jak najszybciej po ich otrzymaniu. Saszetki mają już otwory, którymi wydostają się roztocza. Zawieś saszetki w osłoniętych miejscach bezpośrednio na roślinach, trzymając za kartonowy pasek u góry, aby nie uszkodzić delikatnych drapieżnych roztoczy. 
Optymalne warunki dla rozwoju roztoczy to wysoka wilgotność powietrza i temperatura w przedziale 20–24°C. Populacja roztoczy Neoseiulus californicus toleruje wysokie temperatury i niską wilgotność. Atakują szkodniki we wszystkich stadiach rozwoju, choć preferowane są stadia młodsze. Drapieżne roztocza żywią się także innymi roztoczami i pyłkiem oraz mogą przeżyć kilka tygodni bez pożywienia.

Otwór w saszetce, którym wydostają się roztocza

Przechowywanie saszetek Spical Ulti-Mite

Pożyteczne organizmy mają bardzo ograniczoną żywotność, dlatego trzeba je umieścić na roślinach zaraz po ich otrzymaniu. W przeciwnym wypadku pogorszyć się może jakość tych organizmów. W razie absolutnej konieczności przechowania saszetek, ogranicz czas zwłoki do 1–2 dni po odbiorze, umieszczając produkt w miejscu dobrze wentylowanym, o temperaturze 10–15°C bez dostępu do światła.

Zielony Parapet gwarantuje szybką wysyłkę zamówień zawierających saszetki z puli najświeższych cotygodniowych dostaw.

Zawartość opakowania Spical Ulti-Mite

Każda saszetka z zawieszką zawiera 100 drapieżnych roztoczy i rozkruszków drobnych we wszystkich stadiach rozwoju. Pożyteczne organizmy zmieszane są z materiałem nośnym - otrębami. Materiał wykonania saszetki to w 100% przemysłowa folia kompostowalna. Saszetki można więc utylizować wspólnie z odpadami biodegradowalnymi. 

Uwaga! Poszczególne partie mogą różnić się między sobą nadrukiem na opakowaniu.

Dawkowanie Spical Ulti-Mite

Na opakowaniu widoczne są dwa numery:

  • batch code, który jest numerem produkcyjnym
  • data w postaci oznaczenia tygodniowego, wskazująca czas w jakim najlepiej wywiesić saszetki na rośliny. Jest to data, od której liczony jest czas działania mikro-hodowli. W przypadku saszetek Ulti-Mite wynosi on od 6 do 8 tygodni w warunkach optymalnych.

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
5 5,99 zł Do 2,50 zł
10 5,49 zł Do 10,00 zł

Recenzje

2 Recenzje dla "Dobroczynek kalifornijski do zwalczania przędziorków Spical Ulti-Mite"

Robak na robaka

Monika N 2022-02-08

Uwielbiam takie rozwiązanie ????

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Super!

Olga K 2022-01-27

Skądś przypałętał mi się przędziorek i nie mogłam go niczym wyplenić. Ani domowi metodami, ani chemią. Przyjechał dobroczynek i załatwił sprawę, żadnych przędziorków w zasięgu wzroku! Na blacie o powierzchni 0.7m×1.8m całkowitego zapełnienia roślinami miałam 3 saszetki. Po miesiącu pusto ^.^

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Dobroczynek kalifornijski do zwalczania przędziorków Spical Ulti-Mite

Dobroczynek kalifornijski do zwalczania przędziorków Spical Ulti-Mite

Podobne produkty

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy papierowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. Przy spadkach temperatur poniżej zera do paczek z roślinami, które nie lubią chłodu, dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw. heatpack). Dodatkowo przesyłka roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami, które izolują zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. Koszt heatpacka i izolacji jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. 

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg