Aglaonema 'Pride of Sumatra'

Cena: 113,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-14-01750-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Pride of Sumatra'

Istna awangarda wśród aglonem. Unikatowa i niespotykana, poszukiwana przez kolekcjonerów. Aglonema 'Pride of Sumatra' nie ma sobie równych pod względem nagromadzenia wyjątkowych walorów niespotykanych u innych roślin domowych

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Pride of Sumatra'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Istna awangarda wśród aglonem! Unikatowa i niespotykana, poszukiwana przez kolekcjonerów. Aglonema 'Pride of Sumatra' nie ma sobie równych pod względem nagromadzenia wyjątkowych walorów niespotykanych u innych roślin domowych. Pierwszą zwracającą uwagę cechą jest barwa -z wierzchniej strony ciemna zieleń, od spodniej natomiast szlachetna purpura wchodząca w wiśnię. Kolejny niezwykły atut to wyraziste, kontrastowe unerwienie, które również jest inne na spodzie niż na górnej stronie liścia. Purpurowa powierzchnia zdobiona jest regularnymi wąskimi żyłkami o energetycznej jaskrawej barwie. Na ciemnej zieleni rysuje się z kolei piękny srebrzysty ornament przypominający rybi szkielet. Nie mniej interesujące są gorąco podbarwione ogonki liściowe. To jednak nie wszystko! Twarde, skórzaste liście są delikatnie zwinięte tworząc charakterystyczne dla tej odmiany łódeczki o ostrych końcach. Odmiana bardzo krępa, wolno rosnąca, niespotykana w powszechnym obrocie! 

Walory Aglaonemy 'Pride of Sumatra'

  • rarytas polecany kolekcjonerom aglonem
  • liście zwinięte do postaci łódek
  • ciekawa kontrastująca ornamentyka liści
  • wiśniowa barwa spodniej części liści kontrastująca z ciemną zieleni strony zewnętrznej
  • wiśniowo zabarwione ogonki liściowe
  • uprawa łatwa i nieskomplikowana

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści purpurowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Aglaonema 'Pride of Sumatra'"

Aglonema pride of sumatra

Diabolina D 2021-07-07

Witam wszystko na wysokim poziomie szybka wysyłka, kwiat dotarł nienaruszony ,aglomena piekna, zdrowa jestem zachwycona

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Agnieszka

Agnieszka C 2021-06-09

Wytworna. Ma w sobie to coś, że podoba się od pierwszego spojrzenia. Jak zwykle dotarła w dobrej kondycjj

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aglaonema 'Pride of Sumatra'

Aglaonema 'Pride of Sumatra'

Istna awangarda wśród aglonem. Unikatowa i niespotykana, poszukiwana przez kolekcjonerów. Aglonema 'Pride of Sumatra' nie ma sobie równych pod względem nagromadzenia wyjątkowych walorów niespotykanych u innych roślin domowych

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty