Szybki czas realizacji zamówień!SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Aglaonema 'Striptease'

Cena: 74,99 zł

2-C-12-01039-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Striptease'

Odmiana aglonemy, która wyróżnia się mozaiką ciepłych, jaskrawych barw jabłkowej zieleni, pomarańczy i różu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Aglonema 'Striptease'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, iż jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Striptease' jest barwną odmianą o malowniczych i bardzo dekoracyjnych liściach. Zachwyca różowo-żółto-zieloną kolorystyką i błyszczącymi, twardawymi liśćmi.  Liście mają różowe marginesy na brzegach, które pięknie podkreślają ich kształt. W tym samym kolorze zaznaczony jest nerw główny. Zarówno nowo rozwijające się rurkowate liście, ogonki, jak i łodyga są jasnoróżowe. Pozostała część blaszki przyjmuje różne odcienie zieleni, żółtego, a gdzieniegdzie mogą pojawiać się także różowe odbarwienia. Barwny rysunek rozchodzi się promieniście wzdłuż nerwów bocznych liścia, tworząc wrażenie ręcznie malowanego obrazka. Aglonema ma zwarty i kępiasty pokrój i dorasta do 50 cm wysokości. 

Walory Aglaonemy 'Striptease'

  • zielono-różowe i błyszczące liście
  • malowniczy rysunek na liściach
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • oryginalny wygląd
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aglaonema 'Striptease'"

Piękna!

Agata G 2020-12-05

Kwiat naprawdę piękny i bezprolemowy. Po kilku miesiącach zakwitł! Kwiaty są podobne do skrzydłokwiatu, o zabarwieniu lekko różowym ????????

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Aglaonema 'Striptease'

Aglaonema 'Striptease'

Odmiana aglonemy, która wyróżnia się mozaiką ciepłych, jaskrawych barw jabłkowej zieleni, pomarańczy i różu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem