Aglaonema 'Cutlass' Aglonema

Cena: 51,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-02522-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Cutlass' Aglonema

Odmiana o wyjątkowo efektownych, długich i smukłych liściach w srebrzysto – zielonym kolorze. Ozdobne, ciemnozielone, pstre cętki tworzą widowiskowy efekt. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglaonema 'Cutlass' Aglonema

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Cutlass' swoją nazwę zawdzięcza długim, smukłym i lekko zakrzywionym liściom, których kształt kojarzy się z kordelasem – długim nożem używanym kiedyś przez piratów, stąd oryginalna i świetnie dopasowana do wyglądu nazwa odmianowa. Liście mają srebrzysto-zielone wybarwienie z ciemnozielonymi, kontrastowymi akcentami. Niemal cała blaszka liściowa jest jasna, srebrzysto-zielona, a nerw główny i jego okolice ozdobione są ciemnozielonymi plamkami, które wyraźnie uwidoczniają środek blaszki. Z ciemnym nerwem pięknie koresponduje ciemnozielony margines, który podkreśla mocno wydłużony, lancetowaty kształt liścia. Smukłą sylwetkę podkreślają długie ogonki, na których osadzone są szablowate liście. Każdy liść jest wyjątkowy i niepowtarzalnie wybarwiony. Aglonema 'Cutlass' ma zwarty, kępiasty, gęsty pokrój i dorasta do ok. 60 cm wysokości. Najmłodsze liście mają wyprostowany fason, starsze rozkładają się na boki i wyginają łukowato, tworząc lekko fontannowy pokrój. Z racji niezłej tolerancji na niedobór światła, aglonema idealnie sprawdzi się jako roślina doniczkowa w niezbyt jasnych pomieszczeniach.

Walory aglaonemy 'Cutlass':

  • efektowny, wydłużony i smukły kształt liści
  • srebrzysto – zielone ubarwienie
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • oryginalny wygląd
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa
  • roślina cienioznośna

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy:

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Cutlass' Aglonema

Aglaonema 'Cutlass' Aglonema

Odmiana o wyjątkowo efektownych, długich i smukłych liściach w srebrzysto – zielonym kolorze. Ozdobne, ciemnozielone, pstre cętki tworzą widowiskowy efekt. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty