Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Aglaonema 'Natalie'

Cena: 79,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Natalie'

'Natalie' jest aglaonemą pełną subtelności. Zieleń zdaje się być jedynie dodatkiem na tle liści, na których króluje trudny do zdefiniowania kolor mieszczący się  między odcieniami cytryny, łososia i różu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Natalie' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

'Natalie' jest aglaonemą pełną subtelności. Zieleń zdaje się być jedynie dodatkiem na tle liści, na których króluje trudny do zdefiniowania kolor mieszczący się  między odcieniami cytryny, łososia i różu. Całość w odbiorze jest bardzo delikatna i nienachalna. Na tle innych aglonem z całą pewnością 'Natalie' zabłyśnie swoją jasną kolorystyką. Kolor liście delikatnie się zmienia wraz z rozwojem przechodząc od łososiowych odcieni w początkowej fazie, do limonki w pełni dojrzałości. Zielona posypka również nabiera na intensywności dopiero na całkowicie dojrzałych liściach. To zjawisko funduje dodatkową finezję tej, i tak niezwykłej, aglonemie!

Walory aglonemy 'Natalie'

  • finezyjne ubarwienie
  • jasna kolorystyka
  • liście łososiowo -limonkowe z zielonym nakrapieniem
  • odmiana unikatowa
  • tworzy pokaźnych rozmiarów, barwne kępy

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aglaonema 'Natalie'"

Przepiękna

Małgorzata K 2021-02-04

Śliczna roślina duże jasne liście, zjawiskowo wygląda. 4 pędy w doniczce i 5 malusi

  • 2 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aglaonema 'Natalie'

Aglaonema 'Natalie'

'Natalie' jest aglaonemą pełną subtelności. Zieleń zdaje się być jedynie dodatkiem na tle liści, na których króluje trudny do zdefiniowania kolor mieszczący się  między odcieniami cytryny, łososia i różu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty