Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Aglaonema 'Lemon' Aglonema

Cena: 74,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-01693-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Lemon' Aglonema

Wyjątkowa i efektownie wybarwiona aglonema o jaskrawych, limonkowych liściach. Zachwyca energetycznym kolorem. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglaonema 'Lemon' Aglonema

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Lemon' jest wyjątkową odmianą o jaskrawych liściach w odcieniach soczystej, limonkowej zieleni. Zachwyca żywą i energetyczna barwą, która rozświetli każde wnętrze, a w szczególności miejsca, gdzie panuje lekki cień. Liście są owalne, wyrastają na krótkich i jasnych ogonkach, a blaszka liściowa przyciąga wzrok prawie neonową zielenią. Środek blaszki zajmuje nieregularne, duże odbarwienie w jaśniejszym, kremowo-limonkowym kolorze, a brzegi są delikatnie ciemniejsze. Każdy liść jest wyjątkowy, niepowtarzalny i może być bardziej lub mniej intensywnie wybarwiony. Na wielu liściach widoczny jest jaśniejszy kremowo - limonkowy nerw główny. Aglonema 'Lemon' ma zwarty, kępiasty pokrój i dorasta do 50 cm wysokości. Idealnie sprawdzi się w roli pobudzającej wzrok, żywej dekoracji, np. w pomieszczeniach biurowych.

Walory Aglaonemy 'Lemon'

  • jaskrawe, limonkowe ubarwienie liści
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • oryginalny wygląd
  • ożywiająca, energetyczna ozdoba wnętrz
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa
  • roślina cienioznośna

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Lemon' Aglonema

Aglaonema 'Lemon' Aglonema

Wyjątkowa i efektownie wybarwiona aglonema o jaskrawych, limonkowych liściach. Zachwyca energetycznym kolorem. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty