Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Aglaonema 'Painted Celebration' Aglonema

Cena: 79,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-02481-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Painted Celebration' Aglonema

Pstrolistna, wielobarwna odmiana aglonemy o liściach obficie nakrapianych zielonymi, łososiowo - różowymi i kremowymi plamkami. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglaonema 'Painted Celebration' Aglonema

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Painted Celebration' jest odmianą o pstrym wybarwieniu, która niezawodnie ożywi wnętrza i doda im rześkości. Radosna, wiosenna kolorystyka i nakrapiane pstrokatymi plamkami liście działają na oczy jak zastrzyk energii. Odmiana ta ma zwarty, kępiasty pokrój i osiąga ok. 40 cm wysokości. Liście są lancetowate, szerokie, osadzone na jasnoróżowych i wyprostowanych ogonkach, a blaszki odchylają się na boki, prezentując w całej okazałości swą wierzchnią stronę z pięknym, abstrakcyjnym malunkiem. Pstrokate liście utrzymane są w pastelowej tonacji i wyglądają jak paleta malarska z akwarelami, na której czerwone, różowe, kremowe i zielone farby swobodnie łączą się, przenikają, rozrzedzają i artystycznie rozbryzgują. Młodsze liście mają zwykle jaśniejsze i mniej wyraziste wybarwienie, a z wiekiem nabierają barwnej intensywności. Na najstarszych liściach okolice nerwu głównego ozdobione są czerwono – różowym pasem o nieregularnych krawędziach, natomiast przy brzegach skupiona jest barwa zielona, podkreślająca jednocześnie kształt liścia. Pomiędzy czerwienią i zielenią tworzą się wyraziste, łososiowo-różowe, żółtozielone i kremowe, nieregularnie rozmieszczone plamki. Aglonema 'Painted Celebration' będzie znakomicie prezentowała się w towarzystwie innych odmian, zarówno jednobarwnych, jak i fikuśnie pstrokatych.

Walory aglaonemy 'Painted Celebration ':

  • zielono – różowa kolorystyka
  • pstrokate wybarwienie
  • różowe ogonki liściowe
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • łatwa uprawa
  • roślina cienioznośna

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy:

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Painted Celebration' Aglonema

Aglaonema 'Painted Celebration' Aglonema

Pstrolistna, wielobarwna odmiana aglonemy o liściach obficie nakrapianych zielonymi, łososiowo - różowymi i kremowymi plamkami. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty