Aglaonema 'Cinta'

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-03167-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Cinta'

Wielobarwna, pstra odmiana o zielono-żółtym wybarwieniu liści z różowo-kremową siatką nerwów. Liście duże, nakrapiane licznymi cętkami. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Cinta' - wielobarwna, wielkolistna

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Cinta' jest odmianą o pstrych i niezwykle dekoracyjnych liściach, które zachwycają różnorodnością barw i malowniczym deseniem. Tworzy pokrój krępej, ale rozłożystej i gęstej kępy, osiągając ok. 50 cm wysokości. Liście są stosunkowo duże i szerokie, mają regularny, owalny kształt z ostro zakończoną, wąską i nieco podwiniętą końcówką. Zachwycają zielono-żółtym, nieregularnym wybarwieniem z wyrazistą, różowo-kremową siatką nerwów. Gruby i mocny nerw główny u podstawy liścia ubarwiony jest na intensywny róż, a od niego rozchodzą się łukowato wygięte nerwy boczne o jasnym, różowo - kremowym wybarwieniu. Z różem blaszki liściowej znakomicie korespondują różowe ogonki. Blaszka liściowa pomiędzy nerwami usiana jest zielono-żółtymi cętkami i plamkami, a jej brzegi okala różowa, cienka linia. Młode liście wyrastają ze środka kępy, rozwijając się z pionowych ruloników. Z czasem blaszki liściowe układają się horyzontalnie, ukazując w całej okazałości malownicze wybarwienie. Każdy liść jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a bogactwo barw i jasne desenie rozjaśnią i ożywią cieniste zakątki wnętrz.

Walory aglonemy 'Cinta'

  • wielobarwna kolorystyka z odcieniami zieleni, żółtego i różu
  • pstre wybarwienie
  • wyraziste, różowo-kremowe nerwy
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • roślina cienioznośna
  • łatwa uprawa

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Cinta'

Aglaonema 'Cinta'

Wielobarwna, pstra odmiana o zielono-żółtym wybarwieniu liści z różowo-kremową siatką nerwów. Liście duże, nakrapiane licznymi cętkami. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty