Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Ficus elastica 'Melany' Figowiec sprężysty

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-09-02666-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Ficus elastica 'Melany' Figowiec sprężysty

Atrakcyjna odmiana fikusa sprężystego o ciemnych, zielono-bordowych liściach, które zachwycają błyszczącą powierzchnią niczym wypolerowana skóra.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Fikus 'Melany' -wąskolistny

Fikus sprężysty jest drzewem, który w naturze rośnie w tropikalnych lasach Półwyspu Indyjskiego, Indochin i Malezji, gdzie osiąga do 30 m wysokości. Jest gatunkiem nieprzeciętnie dekoracyjnym i łatwym w uprawie domowej. Jako roślina pokojowa nie osiąga tak ogromnych rozmiarów i chociaż rośnie dość szybko, to jego maksymalna wysokość nie powinna przekroczyć 2 –3 metrów. Odmiana ‘Melany’ zachwyca eleganckim wyglądem i ciemną, zielono-bordową kolorystyką. Tworzy wyprostowany pęd, na którym osadzone są duże, eliptyczne i skórzaste liście o długości ok. 20 cm. W odróżnieniu od większości znanych odmian, 'Melany' cechuje się znacznie węższymi liśćmi. Mają one ciemnozieloną barwę i zachwycają błyszczącą niczym wypolerowana skóra powierzchnią blaszki liściowej. Nowe liście początkowo mają bordowo - brązową barwę, a w miarę dojrzewania zielenieją. Spód liścia jest odrobinę jaśniejszy, zielonkawo-bordowy z wyraźnie zgrubiałym nerwem głównym. Fikus sprężysty jest olśniewającą ozdobą wnętrz, która towarzyszy nam niezmiennie od lat, nie wychodząc nigdy z mody.

Walory fikusa 'Melany':

  • duże, wąskie, eliptyczne liście
  • błyszcząca powierzchnia blaszki liściowej
  • ciemna, bordowo-zielona barwa
  • tworzy niewielkie drzewko
  • bezproblemowa uprawa
  • elegancka forma

Wymagania i pielęgnacja figowca sprężystego

Fikus sprężysty  najlepiej rozwija się w temperaturze około 18-24 st C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego wskazane jest jego częste zraszanie miękką, letnią wodą w okresie zimy. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy górna warstwa ziemi jest sucha. Ważne jest, aby woda nie gromadziła się nadmiernie w podłożu. Fikus sprężysty preferuje glebę dość żyzną i przepuszczalną. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Młode rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, a u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Do uprawy wybieramy miejsce jasne, lekko osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści brunatny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ficus elastica 'Melany' Figowiec sprężysty

Ficus elastica 'Melany' Figowiec sprężysty

Atrakcyjna odmiana fikusa sprężystego o ciemnych, zielono-bordowych liściach, które zachwycają błyszczącą powierzchnią niczym wypolerowana skóra.